E Enjte, 07.18.2024, 11:14am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
SPORT
 
SUAREZ PËRSËRI KAFSHON?

E Martë, 06.24.2014, 08:34pm (GMT+1)


Sulmuesi i Uruguajit Luis Suarez mund ta ketë përsëri punën pisk, sepse me sa duket ka kafshuar një lojtar italian në ndeshjen e së martës.
 
Incidenti u dha herë pas here në transmetimin TV të ndeshjes, dhe aty duket Suarez duke kafshuar shpatullën e mbrojtësit italian Giorgio Chiellini, gjatë një dyluftimi në zonën italiane të rreptësisë, rreth një minutë para se Uruguaji të shënonte në minutën e 81-të.
 
Uruguaji fitoi 1-0 dhe u kualifikua për fazat eliminuese, ndërsa Italia katër herë kampione është eliminuar.
 
Ky është incidenti i tretë i këtij lloji me sulmuesin e talentuar.
 
Suarez u ndalua të luajë në shtatë ndeshje nga federata holandeze e futbollit në vitin 2010, pas kafshimit të lojtarit të PSV Eindhoven, Otman Bakkal, kur luante për Ajax-in.
 
Pasi u transferua në Liverpool, ai kafshoi Branislav Ivanovic të Chelseas në vitin 2013 dhe u ndalua të luajë në 10 ndeshje.za

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
BOSHNJAKËT FAJËSOJNË ARBITRIN PËR HUMBJEN (06.24.2014)
BOTËRORI  2014 - PËRFUNDUAN NDESHJET NË GRUPIN BHolanda e para, Kili i dyti, pastaj Spanja e Australia (06.23.2014)
GERRARD ENDE S'KA VENDOSUR PËR TË ARDHMEN (06.23.2014)
SHBA-PORTUGALI 2-2 (06.23.2014)
POLEMIKA MBI EMRIN E SKUADRËS 'REDSKINS' (06.23.2014)
NË ZGRIP BELGJIKA MPOSHT RUSINË DHE KUALIFIKOHET (06.22.2014)
KLOSE - DO TA THYEJ REKORDIN NDESHJEN TJETËR (06.22.2014)
QË 20 VJET HOLANDA NUK LUAN PA NJË 'VAN' (06.22.2014)
TOP 10 GOLASHËNUESIT E BOTËRORËVE (06.22.2014)
NIGERIA ELEMINON BOSNJËN (06.22.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Korrik 2024  
D H M M E P S
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
 

 
VOAL
[Shko lart]