E Djelë, 12.10.2023, 08:41am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
 
Comments
 
» VAZHDON VASALITETI I MEDIAVE TË TIRANËS NDAJ ISH DIKTATORIT RAMIZ ALIAE mënjanojnë pak, e pastaj për amoralitetin e tyre e rikthejnë si meteor…Nga ELIDA BUÇPAPAJ

0046-762831406
ramo-1@live.se Ramadan Sefedini04.18.2011, 03:48pm

...Populli thot:"Ku se shpone burgija...Eshpone paraja".Pra, sdo mend se shqiptaret se kan shkallen e krahasimt jo te larget se PS-ja e Rames kur ishte ne pushtete (zbardh TV-ne dhe shiko kasetat), plot gojen e kishin "Drejte shtetev evr-antlantike,NATOS- BE-se, kunder diktatures ".Etj. Dhe, keto ISHIN qarete se jane kamofllazha pere te mbetur penge shqiptaret si ne kohen e diktatures.Sot, pse e ka aqe veshtire shqiptari dhe t'i qet te dy tepsijat para vetes dhe te shikoj, kerkoje, shijoje dhe analizoje:"QE KEMI NE NJEREN TEPSI.DHE, QE KEMI NE TJETEREN (...!?). SOT, TE MOS E CMOJSHE RRUG E N A T OS ,, JE VETE-VRASES ME DOREN TAnde, NESE VAJTONE QE TE FUTEN NE RRUGEN E TE SE KALURES DHE SHIKO RAMEN,SI E FESTOJE 28-NENETORIN...!? PSE SI HJEK EMRAT E RRUGVE TE EMERTURA ME EMRA TE DKTATOREVE...!? PSE ME 29-NENTOR BENI HUMAZE NE VORRET E DESHMOREVE E JO ME 28-NENTORE. MEDET. KREJTE TE PAGUAR FUNDE KRYE DHE DIHET NGA KUSH(...??!). 


 
Add Your Comment:

Your Name:
Your Email:
Title:
Comment:
 Security Number
 


 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Dhjetor 2023  
D H M M E P S
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
 

 
VOAL
[Shko lart]