E Mërkurë, 06.12.2024, 10:35pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
 
Comments
 
» LETËR E HAPUR PËR NJË ISH PRESIDENTNga RESHAT KRIPA

Pershendetje
velaj@yahoo.com Dashamiri dr.12.28.2012, 08:25pm

Njeriu esht i lire ne mendimet e veprimet e tij.
Nuk eshte e thene pse qendroj ne parti. dhe sipas mendimit time te nenshtrohem e ti rri besnik nje mendimi para 10 vjetesh qe tashme nuk varet nga une cfado lufte qe do beja.Topi nuk ka ndonje merite te vecante.
Mr.Topi hypi ne fuqi ne parti e pushtet se thoshte lepe peqe.Kur ishte kryetar partije shfaqi disa kundershtime
si persident u eklipsua nga administarat e pritje e kshillit Ministrave.Nuk dilte ne skene.Nuk e pyste ase e majta ase e djathta.Ngeli president i askujt sepse asnjera pal nuk e njfte.Gjithkush gabobon ashtu ja kane servire motivacionin dhe ka firmosur gabim e kthejm asgje te keqe ska.Po pse nuk gjurmoj kush ka ngel pa dekoruar.mire ju keni qene ne burge.
po ata qe dhane jeten per fjale goje per liri,demokraci????
Askush nuk flete
sejcili ngre interesat personale.Topin bKryatari i Partise demok.f. beri Prsident Kurr nuk ishte be presiedent e do ngelej figure me e ndriture.
Mosmarrveshjet jane ceshtje te brendshme.dhe nuk i zgjidh ase Kripa ase topi me partin e re.
Nuk duhet paragjykohet per ato qe nuk i ka bere ase nje president apo kryenminister me pare.per 4 vjeste nuk munde te zgjidh gjith problemet e lena pezull nga Ismail qemali e sote.Kufite kane ngel pezull (jasht dy te tretatat)qyshe ateher esht mos bashkimi kombetare Hjade zgjidhe sote.
Problemet kombetare askush nuk i ngre por te partise ose shoqates per perfitime personale.
po pse nuk ishte shkelje marrja e kopetencave nga Ministria e drejtsisie qe sot ministri i athershenmm esht President
Ministri i drejtsisie ska asnje lidhej me organet e drejtsiei9qe mvaren vetem nga Presidenti) prokurori,gjykate hetusi.ministria e dretsiei ka sjell gjith keto avari ne mardhenjet presidence prokurori gjykate.
e pushteti ka fuqi ekzektive dhe ju a merr frymen gjith administrates.Topi me mire do ishte te qendronte indipendent te tregonte se nuk kishte faje nuk u be pale dhe nuk behet
Me gjith ata esht e dretjat e tij(per te dhene Kontribute) te krioj parti apo te aderojne ne nje parti tjeter sa deputet ndrrojn karriket nga nje parti ne tjetren askush nuk flete
Kjo esht nje e drejte e tyre.
ju keni mandatin e shoqates prandaj shkruani e diskutoni 9Pyetni per ato qe kaluan.Une e kuptoj pse nuk ka fole Topi sepse e ngriti ajo perti dhe nuk kishte c te bente)sepse edhe mediet ju perkrahin. eshte drejeta e tyre te perkrhin te perndjekuri.Edhe ju po te kishit qen president nuk keni patur cfare te beni kunder te perndjekuve qe disa u ngjitni bishta pse shkojn atje ku deshrojn)akoma nuk esht kuptuar liria e personit por nga vete te persekutuarti e demokratet shkohen me metoda vjetra fanatike)
Por cfare thate ju per greven e urise ne mes tiranes qe u vetsakrifikuar.a e dine cdo te thote te vetdenohesh.kur paknaqsia arrin kulmin.sa her shkuat ne cadrat e tyre dhe kerkuat zatimin e ligjit me greven.Ku ishte sherbimi policore ??? Vfar deklarate bete presidentit,kryeministri gjykate hages forumeve nderkombetare,????
Pra pyetje esht kollaj te behen por pergjegjsi nuk merr askushe.
nuk them cfare diskutohet rrugve gjithshka esht e e drejte.qeveria punon sipas planite te programit saj apo te partise qe esht ne pozite.
kjo esht e drejte.opozita esht per vretje e korigjime.
kaq sa per ndihmese
Vretje esht me e lehta puna edhe
pyetje eshte me e lehta pune
si rregull ne monizem mbahej demokraci formale.Beheshin analiza ndofta ditore por javore dy javore po.ato 3 mujaore e 6 mujore por vjetori mbyllte ciklin Ku thuhe,
1.raport mbi pune vjetore
2,pytje
3 diskutime
4.aprovimi i planit e programin per vitin e ardhshem.
po cndodhte
disa nga qe ishin te pa knaqur benin pytje form diskutimi
me qen se zgjatje shume masa i thoshte e ke pyetje apo diskutim???
.Me nje fjale ulu e thuaj ne diskutim .Mirpo kjo pyteje gjat behej se nuk kishin inisitaiv te kritikonin e me kaq bane 1 rruge e dy pune.
nje here nje drjetor apo sekretar i tha njerin ne pyetje e siper .bjeri shyte Noto hidhu ne uje.Pra kishte pengesa.sot nuk ka pengesa kushdo diskuton edhe ai qe nuk dine. apo nuk lexon te rejat
Per histori
nje kademik me mjekerr deri mes tha gjuha shqipe esht nder me te vjetrat ne Ballkan.Ky edhe sote nuk del nga guaska e sistemit vjeter sllavo-greko-ruse i madhesgtise se tjerve.
Ja qe u zbulau nje p i r a m i d e I l i re me vjete se ato te egjiptit e me e madhe.Po cdo thone shqiptaret.sikur te ishte gjendure ne berat apo Shkoder do thonin e ka ndertaur dreqi naten.Pra nuk esht shqiptare..Po ja qe esht gjendur ne nje shtet fqinje Bosnje dhe nuk esht e vogel,shifet ,preket fotografohet Pra na jemi mohuse te vetvetes.kjo esht e keqe nuk duam qe tjetri te jet mbi mua.Po le te dalin kush esht me i zoti
Populli fiton.ai e dine kujtna ja jep voten 20 vjete tranzicion jane mjefte tani duhet hyjme ne bredni te ngritjes mirqenjes ekonomike
ekokonomia esht gjithshka ajo esht primare ideologjia sekondare.si te jet ekonomia esht superstruktura
Me urimeDashamiri dr, 


 
Add Your Comment:

Your Name:
Your Email:
Title:
Comment:
 Security Number
 


 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Qershor 2024  
D H M M E P S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
 

 
VOAL
[Shko lart]