E Mërkurë, 06.12.2024, 10:17pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
 
Comments
 
» DISA KËSHILLA PËR ALBIN KURTIN Nga ELIDA BUÇPAPAJ

MR
vmeminaj@yahooo.co.uk Vladimir Meminaj06.29.2010, 10:16am

Zonja Bucpapaj ju vleresoje per komentet tuaja,te cilat i lexoje rregulisht.
Me gjithe respektin per punen tuaj,ne rastin e Z A Kurtijo po gaboni.Ju jeni gazetare dhe si e till nuk keni te drejte te jepni keshilla dikujt.Po Albin Kurti ka shume te drejte,te pakten per 90% bte atyre qe thote e bene.!0% edhe ai ka gabime.Qeveritaret ne Kosove nuk duhet te jene servile e te papergjegjshem si gjer tani.Ne nje vend ku mbi 90% e popullsise jane shqiptar nuk duhet te konsiderohen e barazohen per nga zeri i tyre me 5% serb.Kosovaret jane te zotet e atij vendi dhe nderkombetaret duhen kundershtuar per veprimet e tyre ne dem te popullit te Kosoves.Si nuk dashka treguar foca kunder atyre qe shkelin ligjin,qe sulmojne shqiptaret,qe vrasin femijet e shqiptarve?Si nuk u tregpoka forca kunder kontrabandisteve e krimineleve?Forca e ligjit po vepron vetem kunder shqiptarve,ndersa kunder cetnikve serb jo?Si mund te lejohen te hyjne ne territorin e shtetit te Kosoves njerez te padeshiruar nga Serbia?Si mund te lejohet Koshtunica ky milloshevician e nacionalist serb te shkel ne territorin e Kosoves,si mund te lejohen qe serbet te sfidojne autoritetin e ligjit dhe te mbajne zgjedhje sikur te ishin ne Serbi?Pra qeveria dhe shteti I Kosoves nuk duhet te lejojne qe dikush tjeter te behet zot e te vendos per vendin e tyre,per aq kompetenca sa kane?Si mund te anashkalohet Kuvendi i Kosoves nga nje Piter Feith apo ai kerma tjeter franceze?A i pe mbreme ne Tv se c'bene cetniket e ardhur nga Serbia ne Fushe-kosove nen hunden e policve te shtetit te Kosoves?A e pe se cfare i bene makines se Topchanel?Ku ishin policet e Kosoves?keshtu mbrohet rendi dhe ligji?A i ke pare zotrote se i si vepron policia e Beogradit ne Luginen e Presheves me shqiptaret?Albini pra ka shume te drejte edhe per shume gjera te tjera.Si per lenien menjane te festes sone kombetare 28 nentorit nga ashim Thacet.Shqiptaret e Kosoves kane lufuar e jane vrare e sakatuar per ate flamur,apo jo.Ti e di shume mire zonje se edhe sot e kesaj dite vriten shqiptaret ne FYROM per ate flamur,te cilin ua mohojne shkijet.Po ashtu edhe ne Luginen e presheves nga shkijet e Beogradit.
Nuk po e zgjase me por ju keshilloje une juve te mos i jepni kshilla djemve patriot si Albin Kurti.Detyra juaj eshte thjesht informimi.
Faleminderit 


FLM Edlira
rexhepshahu@hotmail.com Rexhep Shahu06.24.2010, 07:56pm

sakte, qarte, bukur, shume bukur bile i thote autorja.
Se Albini po starton ne politike duke artikuluar thekshem mosmirenjohje ndaj atyre qe liruan Albinin prej burgut, ndaj atyre qe liruan Kosoven prej Serbise.
Nuk po tjerr me gjate vecse po falenderoj autoren Bucpapaj qe synon ta kthjelle Albinin.
FLM
Rexhep Shahu 


 
Add Your Comment:

Your Name:
Your Email:
Title:
Comment:
 Security Number
 


 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Qershor 2024  
D H M M E P S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
 

 
VOAL
[Shko lart]