E Mërkurë, 09.23.2020, 05:16pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
HOLLYWOOD
 
Në rrezik simboli i Hollywood-it
E Enjte, 02.11.2010, 03:48pm (GMT+1)

 

 

 

 

Voal-online – Për ta shpëtuar mbishkrimin që simbolin Hollywood-in është krijuar edhe një grup në Facebook me emrin: «Shpëtoni simbolin e Hollivudit!» . «Save the Hollywood sign!». Moblizimi i opinionit publik është tepër i madhe që kur u mor vesh se terreni mbi të cilin ndodhet mbishkrimi  “Hollywood„ është vënë në shitje.

 

Sipas gazetës Los Angeles Times një organizatë jo fimitprurëse dëshiron që ta blejë kodrinën për ta shpëtuar nga ruspat, por deri më tani ka mbledhur vetëm gjysmën e shumës, pra ka mbedhur 11,7 nga 22 milionë dollarë. Blerja e kodrinës të Cahuenga Peak, që përfshin një terren prej 60 hektarësh, duhet të përfundojë brënda 14 prillit.

Për të bërë presion organizata Public Trust for Lands ka ndërmend që ta mbulojë mbishkrimin «Hoollywood» me një pankartë ku të jetë shkruar «Shpëtoni kodrinën » - «Save the Peak». Ky veprim pritet të ndërmerret në ditët në vijim.

(http://www.corriere.it)

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
Anne Hathaway: Nuk më duket vetja aq e bukur (02.10.2010)
Hollywood-i në një të ardhme krejt i bardhë? Vanity Fair akuzuar për racizëm (02.07.2010)
Yjet ribëjnë "We Are The World" për viktimat e Haitit (02.02.2010)
Tetëdhjetëvjetori i Gene Hackman, 'luanit të mbrapshtë" të Hollywood-it (01.30.2010)
Heather Graham, hollivudiania përherë me hiret e adoleshentes (01.28.2010)
"Na mungon mami - with Love, Angelina e James (01.27.2010)
People: Zërat për ndarjen e Brad Pitt dhe Angeline Jolie nuk janë të vërteta, thonë burimet (01.25.2010)
Sandra Bullock falënderon të shoqin pas triumfit në SAG Awards (01.24.2010)
Brooke Mueller po reagon mirë ndaj mjekimeve (01.21.2010)
Madonna: "Dua një fëmijë nga Jesus" (01.19.2010) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Shtator 2020  
D H M M E P S
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
 

 
VOAL
[Shko lart]