E Mërkurë, 04.08.2020, 08:22am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ZVICRA
 
Zvicra pret biletën për në Afrikën e Jugut
E Djelë, 10.11.2009, 08:04am (GMT+1)

 

Voal-online –Futbollistët e kombëtares zvicerane ishin sa të vetëdijshëm aq dhe të vendosur për ta përmbyllur që dje betejën e tyre për kualifikim në Botërorin e vitit 2010. Duheshin fituar patjetër tri pikët në Luksemburg. Janë dashur vetëm 7 minuta për të treguar që kuqkryqët e kanë seriozisht në ndeshjen e tyre të kthimit në vendin mikpritës. Në minutën e 6-të një gjuajtje e artilierit Alex Frei nga jashtë zonës së rreptësisë ka gjetur kokën e Philippe Senderos, nga pastaj topi ka fluturuar drejt e në këndin majtas të portierit kundërshtar. Pra 1:0. Nja 120 sekonda më vonë rezultatin e ka dyfishuar përsëri Senderos, duke përfituar tashmë nga një zbritje në krahun e majtë të futbollistit Tranquillo Barnetta. Minutat pasuese trupa e Ottmar Hitzfeld ka mbajtur frymën, duke e ulur lehtësisht ritmin dhe, pavarësisht ndonjë kundërsulmi të vendësve, nuk ka qenë e vështirë të ruhet epërsia dhe të thellohet në minutën e 22-të. Tashmë ka goditur Banjamin Huggel, i cili ka shënuar golin e 1000-të në historinë e kombëtares zvicerane të futbollit. Objektivi i Zvicrës është tani të marrë një pikë në Bazel kundër përfaqësueses së Izraelit. (http://info.rsi.ch/home)

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
Ka vdekur Jacques Chessex (10.10.2009)
Kristof Bloher nuk do të jetë profesor i etikës ekonomike në Universitetin e Sent Gallenit (10.09.2009)
Mbrëmë nata me e nxehtë e tetorit në 100 vitet e fundit (10.08.2009)
Minare apo Misile? Polemika dhe ndalime për afishet e SVP (10.07.2009)
Polanski nuk lirohet me kusht (10.06.2009)
Evelinë Vidmer Shlumpf: Për rastin Polanski nuk kishte alternativë (10.04.2009)
Aksidentohen oficerët e huaj (10.03.2009)
Aeroporti i Zyrihut do të ndërrojë emër (10.02.2009)
Liga e Kampioneve: Zyrihu e kalon provën në San Siro (10.01.2009)
Diplomacia zvicerane për tre amerikanët e burgosur në Iran (09.30.2009) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Prill 2020  
D H M M E P S
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
 

 
VOAL
[Shko lart]