E Mërkurë, 09.23.2020, 09:50am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ZVICRA
 
GRANIT XHAKA - ZGJODHA ZVICRËN, SHQIPËRIA NUK MË FTOI KURRË

E Shtunë, 05.31.2014, 07:12pm (GMT+1)Lojtari kombëtar i Zvicrës, shqiptarozvicerani Granit Xhaka në një intervistë për ‘La Gazzetta dello Sport’, ka thënë se vjen nga një familje patriotësh dhe një fakt i tillë i ka ndihmuar atij për të arritur shumë në karrierë.

Mesfushori i Borussia Monchengladbach, ka folur edhe për vendimin e tij që të zgjedhë Zvicrën para Shqipërisë.

Prishtinasi thotë se ishte Zvicra ajo e cila e kontaktoi para Shqipërisë. Ai mundohet t’i kuptojë tifozët të cilët e quajnë atë tradhtar pasi nuk veshi fanellën e Shqipërisë.

“Babai im ka qenë tri vjet në burg për arsye politike dhe kjo më ka mësuar që gjithmonë të luftoj për atë që besoj. Ai më ka rritur mua dhe vëllanë tim duke na mësuar për dashurinë ndaj familjes dhe vendit”,
ka thënë Xhaka.

“Kur luajta ndaj Shqipërisë ata më thanë tradhtar dhe për atë arsye unë i kuptova. Por ata i dinë rrënjët e mia, por jo edhe tregimin tim. Unë u linda dhe u rrita në Zvicër dhe Shqipëria nuk më ftoi kurrë. Hitzfeld më telefonoi dhe unë e pranova duke iu shkruar më pas një letër tifozëve”, theksoi Xhaka.

Duket folur për të ardhmen e tij, Xhaka nuk e ka përjashtuar mundësinë që të kalojë tek Interi i Italisë.

21-vjeçari bashkë me Xherdan Shaqirin, Valon Behramin, Admir Mehmedin e Blerim Xhemalin do të jenë pjesë të Zvicrës në Kupën e Botës ‘Brazili 2014’ që nis më 12 qershor.

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
MËNGJESI I 31 MAJIT 2014 - TERMOMETRI NË AEROPORTIN E ZYRIHUT SHËNONTE - 1° (05.31.2014)
ZVICERANËT JANË OPTIMISTË NDAJ SË ARDHMES, E VLERËSOJNË USHTRINË E TYRE, NDËRSA NEUTRALITETIN E KONSIDEROJNË NJË EPËRSI (05.30.2014)
ZVICRA - RRITJE TË MBËSHTETJES PËR SHQIPËRINËFjala e Kryeministrit Rama në prezantimin e Strategjisë së Bashkëpunimit, Shqipëri –Zvicër 2014-2017: (05.29.2014)
NDIHMA ZVICERANE PËR SHQIPËRINË - MBI 70 MILIONË EURO (05.29.2014)
BRAZIL 2014, FLET SHQIPTAROZVICERANI XHERDAN SHAQIRI - YLLI PREJ TË CILIT ZVICRA E PRET FITOREN (05.28.2014)
UNIVERSITETET E ZVICRËS - MË SE NJË E KATËRTA E STUDENTËVE JANË FËMIJË TË EMIGRANTËVE (05.28.2014)
BAZEL - NË KUADRIN E ZOOPARKUT OQEANIUMI QË DO TË KUSHTOJË 100 MILIONË FRANGA (Lajm dhe fotogaleri) (05.27.2014)
FORUMI I GRUAS SË LDK NË ZVICËR ZGJODHI KRYESINË E RE (05.26.2014)
TENORI SHQIPTAR I KLASIT BOTËROR AGIM HUSHI JEP KONCERT MË 24 MAJ NË ZÜRICH (05.23.2014)
ZVICERANËT JANË MË PAK EUROSKEPTIKË SE ITALIANËT (05.23.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Shtator 2020  
D H M M E P S
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
 

 
VOAL
[Shko lart]