E Mërkurë, 09.23.2020, 10:58am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ZVICRA
 
BRAZIL 2014, XHERDAN SHAQIRI DHE ADMIR MEHMEDI NË NJË KUJTIM VËLLAZËROR - BËJNË SHENJËN E FITORES

E Hënë, 06.16.2014, 09:41am (GMT+1)


Voal-online.ch - BRAZILIA - Xherdan Shaqiri dhe Admir Mehmedi kanë postuar nga Brazilia, kryeqyteti i Brazilit, ku ata bënë paraqitje tejet të suksesshme në ndeshjen kundër Ekuadorit dhe ku Admir Mehmedi shënoi golin e tij të parë në një Botëror, i cili ishte edhe goli i parë i një shqiptari në një Botëror.

Shaqiri dhe Mehmedi kanë pozuar duke bërë shenjën e fitores, ndërkohë që Shaqiri bën edhe një gjest vëllazëror duke ia hedhur krahun Mehmedit.

Komentatorët dje, duke folur për komunikimin tejet të mirë mes dy lojtarëve gjatë ndeshjes, nënvizuan se Shaqiri dhe Mehmedi janë së bashku në një dhomë në hotelin ku po qëndron kombëtarja zvicerane.

Ua sjellim me kënaqësi lexuesve këtë foto me përmbajtje shumë simbolike të suksesit të shqiptarëve të vëllazëruar.

--

Ai erdhi, shikoi dhe menjëherë shënoi. Heroi i kombëtares Admir Mehmedi golin ia kushtoi Gjyshes së vet të ndjerë.

Gati vetëm dy minuta pas inkuadrimit në lojë Admir Mehmedi barazon rezultatin me Ekuadorin dhe feston me gishtin tregues drejt qiellit, nje mesazh respekti kujtimi e malli për gjyshen e vet të ndjerë. Blick-ut do ti deklarojë «Menjiherë mendja më shkoi te gjyshja ime».

Gjyshja e Admirit vdiq me 5 qershor të vitit 2013 :“Gjithë gjyshërit më vdiqën herët, e unë vetëm me ta shijoja kohën sa ishim për pushime në Maqedoni, vetëm atje çka kërkoja dëshirat e mia u plotësojshion nga gjyshja , për plyastation flipper e gjithçka tjetër të hollat i kisha nga gjyshja» thot Admiri.

«Jam shumë i sgirtë se ajo në parajsë është shumë krenare me mua», perfundoi rrëfimin për Blick heroi i ndeshjes së mbrëmshme me Ekuadorin dhe shqiptari i parë që shënoi në një kampiopnat botëror Admir Mehmeti


www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
FLAMURI I IBRAHIM RUGOVËS VALVITET NË BRAZIL - FRYMËZON LOJTARËT SHQIPTARË TË KOMBËTARES SË ZVICRËS (Foto e REUTERS) (06.16.2014)
ZVICRA TRIUMFON NDAJ EKUADORIT NË MINUTËN E 93-tëGolat u shënuan nga lojtarët rezervë - Admir Mehmedi e Haris Seferoviç (06.15.2014)
UELI MAURER NË BRAZIL - INKURAJON KOMBËTAREN ZVICERANE NË PRAG TË NDESHJES ME EKUADORIN (06.15.2014)
VALON BEHRAMI - GATI PËR BOTËRORIN E TRETË PERSONAL (06.15.2014)
XHERDAN SHAQIRI ËSHTË PRITUR NË BRAZIL SI 'MESSI I ALPEVE' (06.14.2014)
ME U DASHURUE ME URAT - ZVICËR: URA E LANDWASSERVIADUKT: MONUMENT NË LISTËN E TRASHËGIMISË BOTËRORE TË UNESCO-s (06.13.2014)
ARRESTOHET DOMINIQUE GIROUD - IU KA VËNË SPIUNË GAZETARËVETregtari i madh i verëra ishte nën hetime (06.12.2014)
MBRËMË NATË TROPIKALE NË ZVICËR - DITA E SOTME DO TË JETË SHUMË E NXEHTËRekord i së dielës në Pratval (Graubynden) me 35,7 gradë - temperaturat e mesnatës rreth 25 gradë (06.09.2014)
VËLLEZËRIT E VALON BEHRAMIT (06.07.2014)
Tages Anzeiger - ZVICRA ME LIGJIN MË TË RREPTË PËR SHTETËSI (06.07.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Shtator 2020  
D H M M E P S
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
 

 
VOAL
[Shko lart]