E Enjte, 05.28.2020, 08:08pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ZVICRA
 
ROGER FEDERER FARE PRANË NUMRIT NJË BOTËROR

E Hënë, 10.27.2014, 08:42am (GMT+1)


Voal-online.ch - Finalja e njëmbëdhjetë e Swiss Indoors ka qenë më se një formalitet e i thjeshtë për Roger Federer (ATP 2). Tepër epërsi ndaj belgut David Goffin (28), që luajti me shumë drojë dhe gjithë kohën në hijen e të adhuruarit të tij King Roger. Në fund bazelasi ka shkruar për të gjashtën herë emrin e tij në tabelën e artë të turneut të shtëpisë së vet, duke u imponuar 6-2 6-2 në 52' lojë.

Falë këtij suksesi Federer është pranë shfronëzimit të Novak Djokovic nga numri një botëror. Serbi ka përballë sfidat në Parigi-Bercy e ATP Finals.
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
EKSPERTI ZVICERAN - UEFA DHA NJË VENDIM IDIOT (10.27.2014)
SVP - LIGJET ZVICERANE TË KENË PËRPARËSIPër këtë kjo parti miraton një iniciativë të re popullore (10.26.2014)
TAULANT XHAKA NUK DO TË DËNOHET PËR VEPRIMIN E TIJ (10.25.2014)
Tages Anzeiger - TURPI I UEFA-s PAS TURPIT TË BEOGRADIT (10.24.2014)
DEGA E LDK-së NË ZVICËR ME ZYRA TË REJA NË SOLOTHURN!Adresa: Bielstrasse 80 4500 Solothurn (10.23.2014)
ROCHE TOWER NË BAZEL ME 50 KATE - DO TË JETË NDËRTESA MË E LARTË E ZVICRËS (10.22.2014)
FEDERATA ZVICERANE HETON TAULANT XHAKËN PËR MESAZHE NACIONALISTE (10.22.2014)
PËRPARIME NË BISEDIMET ZVICËR-BE (10.19.2014)
XHERDAN SHAQIRI - DO TË REFUZOJA TË LUAJA NË STADIUMIN SERB (10.18.2014)
BLICK, TANI FLET TAULANT XHAKA - JAM ENDE I SHOKUAR, MË DUHET KOHË QË TA KAPËRCEJ ATË QË KA NDODHUR (10.16.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Maj 2020  
D H M M E P S
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
 

 
VOAL
[Shko lart]