E Martë, 10.27.2020, 12:59pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ZVICRA
 
KËSHILLI FEDERAL ZVICERAN - TË DYFISHOHET SHPEJTËSIA MINIMALE E INTERNETIT

E Mërkurë, 11.05.2014, 11:51am (GMT+1)


Voal-online.ch - Shpejtësia minimale e lidhjes me Internet do të dyfishohet. Ky është vendimi që u muar sot, të mërkurën, nga Këshilli Federal, i cili dëshiron rregulla të reja për administrimin e emrave të domeneve “.ch” e “.swiss”, nëpërmjet dispozitës së posaçme. Vendimet do të hyjnë në fuqi respektivisht më 1 janar dhe më 1 korrik 2015.

Këshilli Federal, thuhet në komunikatë, ka përmirësuar edhe mbrojtjen e konsumatorëve, duke përforcuar masat lidhur me çmimet në internet e në telefoni.

Qeveria gjithashtu ka autorizuar Zyrën Federale të Komunikacioneve për të caktuar shpenzimet e kërkimit të interferencave rreth atyre që i shkaktojnë. Kjo zyrë në Internet do të japë informacione për aparaturat elektrike që janë deklaruar jo konforme teknikisht dhe që rrezikojnë të shkaktojnë interferenca, në mënyrë që konsumatorët të mos i blejnë./ATS
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
ISH KANCELIERJA ZVICERANE - INICIATIVAT POPULLORE T'IU NDALOHEN PARTIVE TË MËDHA (11.02.2014)
PARLAMENTI ZVICERAN - NATYRALIZIMET PËRSËRI NË RENDIN E DITËSTë merret pasaporta zvicerane më lehtë, por jo automatikisht (11.01.2014)
BANKA KOMBËTARE ZVICERANE REALIZON TË ARDHURA PREJ 28,5 MILIARDË FRANGA NË NËNTË MUAJ (10.31.2014)
TRI INICIATIVAT PËR TË CILAT DO TË VOTOJNË ZVICERANËT MË 30 NËNTOR (10.29.2014)
ZVICERANËT PARAPËLQEJNË MË TEPËR TEMAT E LEHTA DHE MEDIAT ME SHËRBIME FALAS (10.27.2014)
ROGER FEDERER FARE PRANË NUMRIT NJË BOTËROR (10.27.2014)
EKSPERTI ZVICERAN - UEFA DHA NJË VENDIM IDIOT (10.27.2014)
SVP - LIGJET ZVICERANE TË KENË PËRPARËSIPër këtë kjo parti miraton një iniciativë të re popullore (10.26.2014)
TAULANT XHAKA NUK DO TË DËNOHET PËR VEPRIMIN E TIJ (10.25.2014)
Tages Anzeiger - TURPI I UEFA-s PAS TURPIT TË BEOGRADIT (10.24.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Tetor 2020  
D H M M E P S
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
 

 
VOAL
[Shko lart]