E Martë, 10.27.2020, 01:37pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ZVICRA
 
GJENEVË - NË QYTETIN E KALVINIT LARMI REKORD RELIGJIONESH DHE NUMËR I MADH I OBJEKTEVE TË KULTIT

E Shtunë, 11.08.2014, 10:57am (GMT+1)


Xhamia e Petit-Saconnex ndërtuar më 1975 (www.religionenschweiz.ch)

Voal-online.ch - Mbi katërqind bashkësi fetare dhe 272 vende kulti, regjistruar në Kantonin e Gjenevës nga Qendra Ndërkantonale e Besimeve.

Gjashtëdhjetë për qind e bashkësive kanë lindur pas Luftës së Dytë Botërore në vijim të emigracionit dhe zhvillimit të Gjenevës ndërkombëtare. Në zhvillimin e besimeve të larmishme në Qytetin e Kalvinit, të cilat tashmë përbëjnë panoramën religjizoe, ka ndikuar interesi në rritje për lidhjet e reja shpirtërore.

Por nëse në të kaluarën duhej të ishe protestant për të qenë qytetar iGjenevës sot bashkëjetesa nuk krijon probleme të mëdha ndërfetare. ATS
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
KËSHILLI FEDERAL ZVICERAN - TË DYFISHOHET SHPEJTËSIA MINIMALE E INTERNETIT (11.05.2014)
ISH KANCELIERJA ZVICERANE - INICIATIVAT POPULLORE T'IU NDALOHEN PARTIVE TË MËDHA (11.02.2014)
PARLAMENTI ZVICERAN - NATYRALIZIMET PËRSËRI NË RENDIN E DITËSTë merret pasaporta zvicerane më lehtë, por jo automatikisht (11.01.2014)
BANKA KOMBËTARE ZVICERANE REALIZON TË ARDHURA PREJ 28,5 MILIARDË FRANGA NË NËNTË MUAJ (10.31.2014)
TRI INICIATIVAT PËR TË CILAT DO TË VOTOJNË ZVICERANËT MË 30 NËNTOR (10.29.2014)
ZVICERANËT PARAPËLQEJNË MË TEPËR TEMAT E LEHTA DHE MEDIAT ME SHËRBIME FALAS (10.27.2014)
ROGER FEDERER FARE PRANË NUMRIT NJË BOTËROR (10.27.2014)
EKSPERTI ZVICERAN - UEFA DHA NJË VENDIM IDIOT (10.27.2014)
SVP - LIGJET ZVICERANE TË KENË PËRPARËSIPër këtë kjo parti miraton një iniciativë të re popullore (10.26.2014)
TAULANT XHAKA NUK DO TË DËNOHET PËR VEPRIMIN E TIJ (10.25.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Tetor 2020  
D H M M E P S
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
 

 
VOAL
[Shko lart]