E Shtunë, 08.08.2020, 06:41pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ZVICRA
 
FEDERER BËN PRAPË HISTORI - SUKSESI I NJËMIJTË I KARRIERËS

E Djelë, 01.11.2015, 06:38pm (GMT+1)


Voal-online.ch - Roger Federer (ATP 2) e fitoi turneun në Brisbane duke mundur në finale Milos Raonicin (8) me rezultatin 6-4 6-7 (2/7) 6-4 në 2h14'. Bazelsi ka arritur kuotën e 1'000 sukseseve në karrierë dhe zë tani rangun e tretë në klasifikimin special, pas amerikanit Jimmy Connors (1'253) e çekut, tani amerikan, Ivan Lendl (1'071). Zvicerani është krenar për rezultatin e arritur:

"Një mijë fitore! Nuk ka dyshim, është një numër mbresëlënës!"

Në setin e parë ndeshja ka qenë vetëm me një dimension, me King Rogerin që e thellon largësinë nga kundërshtari që në fillim. Në të dytin, kundërshtari ka arritur të barazojë 2-2 e pastaj të imponojë tie-breakun për 7/2. E treta dhe vendimtarja ka parë dy kundërshtarë që luftojnë dhëmbë për dhëmbë. Fatin e ka vendosur breaku me 5-4.ATS
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
CHARLIE HEBDO NË ZVICËR - 'NUMRI I TË MBIJETUARVE' DO TË KETË SHPËRNDARJE TË GJERË NË KONFEDERATË (01.10.2015)
SULMI NDAJ CHARLIE HEBDO - GAZETARËT MBAJNË MANIFESTIM ZIE NË BERNË, GJENEVË, ZYRIH (01.08.2015)
CHARLIE HEBDO - GAZETARËT ZVICERANË NDEROJNË KOLEGËT E VRARËPas leximit të një mesazhi solidariteti u mbajt një minutë heshtje (01.08.2015)
ZVICRA KA PAGAT MË TË LARTA NË EVROPË - SI BRUTO EDHE NETO (01.07.2015)
POLICIA ZVICERANE GJEN 15 VJEÇAREN SHQIPTARE TË ZHDUKUR PARA 3 MUAJVE (01.05.2015)
VITI POLITIK 2015 - ZHVILLIMET KRYESORE ZVICERANE (01.05.2015)
REGA - 400 FLUTURIME SHPËTIMI NGA 24 DHJETORI DERI MË 4 JANARTri të katërtat e ndërhyrjeve kanë ndodhur në male (01.04.2015)
PRESIDENTJA SIMONETTA SOMMARUGA - ZVICRA, VENDI KU GJENDET E GJITHË BOTA (01.02.2015)
XHAKAJT BËJNË SHQIPONJËN - 'TËRBOHEN' MEDIAT NË SERBI E ZVICËR (12.31.2014)
ZVICRA DHE BE - KAQ AFËR DHE KAQ LARG (12.30.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Gusht 2020  
D H M M E P S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
 

 
VOAL
[Shko lart]