E Mërkurë, 08.05.2020, 02:13am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ZVICRA
 
SSM - SINDIKATA E GAZETARËVE ZVICERANË ORGANIZON VEPRIMTARI PËRUJTIMORE NË JAVORIN E PARË TË MASAKRËS SË CHARLIE HEBDO:NJË JAVË MË VONË NE JEMI MË TEPËR CHARLIE SE KURRË

E Martë, 01.13.2015, 07:28pm (GMT+1)Voal-online.ch - Gazetarët dhe gazetaret zvicerane, në shkallë degësh të Sindikatës Zvicerane të Gazetarëve të Mediave, organizojnë të mërkurën (nesër) më 14 Janar 2015 në orën 11:30 në qytete të ndryshme të Zvicrës, takime përkujtimore. Në javorin e parë të atentatit ndaj revistës satirike Charlie Hebdo ata duan të kujtojnë rëndësinë e lirisë së shtypit dhe lirinë e shprehjes së mendimit në shoqëritë demokratike.

Veprimtaria përkujtimore në Bernë fillon në orën 11:30 në Waisenhausplatz.

Veprimtari të tjera zhvillohen në Lozanë (Place de l’Europe, 11:30) dhe Sion (Place de la Planta, 11:20).

Në disa redaksi do të mbahet një minutë heshtje në këtë kohë.

SSM, Sindikata e Mediave Zvicerane, i fton të gjithë gazetarët të mblidhemi e të përkujtojmë së bashku
„Charlin dhe të gjithë Charlët e kësaj bote“.

Ne mbështemi dhe ju llogarisim edhe ju këtë të mërkurë.

Schweizer Syndikat Medienschaffender SSM
Impressum - le journalistes suisse
Syndicom - syndicat des médias e de da communication
Reporters sans frontière
PEC


www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
PEGIDA THEMELOHET EDHE NË ZVICËR (01.12.2015)
FEDERER BËN PRAPË HISTORI - SUKSESI I NJËMIJTË I KARRIERËS (01.11.2015)
CHARLIE HEBDO NË ZVICËR - 'NUMRI I TË MBIJETUARVE' DO TË KETË SHPËRNDARJE TË GJERË NË KONFEDERATË (01.10.2015)
SULMI NDAJ CHARLIE HEBDO - GAZETARËT MBAJNË MANIFESTIM ZIE NË BERNË, GJENEVË, ZYRIH (01.08.2015)
CHARLIE HEBDO - GAZETARËT ZVICERANË NDEROJNË KOLEGËT E VRARËPas leximit të një mesazhi solidariteti u mbajt një minutë heshtje (01.08.2015)
ZVICRA KA PAGAT MË TË LARTA NË EVROPË - SI BRUTO EDHE NETO (01.07.2015)
POLICIA ZVICERANE GJEN 15 VJEÇAREN SHQIPTARE TË ZHDUKUR PARA 3 MUAJVE (01.05.2015)
VITI POLITIK 2015 - ZHVILLIMET KRYESORE ZVICERANE (01.05.2015)
REGA - 400 FLUTURIME SHPËTIMI NGA 24 DHJETORI DERI MË 4 JANARTri të katërtat e ndërhyrjeve kanë ndodhur në male (01.04.2015)
PRESIDENTJA SIMONETTA SOMMARUGA - ZVICRA, VENDI KU GJENDET E GJITHË BOTA (01.02.2015) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Gusht 2020  
D H M M E P S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
 

 
VOAL
[Shko lart]