E Hënë, 04.22.2024, 05:36pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ART KULTURË
 
I RUAJ GJËRAT TË PLOTA
Nga MARK STRAND

E Mërkurë, 04.15.2015, 02:46pm (GMT+1)Në fushë
jam mungesa
e fushës.
Ky është
gjithmonë rasti.
Kudo që jam
mbart atë që është mungesë.

Kur shëtis
e çaj ajrin
dhe gjithnjë
ajri lëviz brenda meje
për të mbushur hapësirat
ku trupi im ka qenë.

Ne të gjithë i kemi arsyet
për lëvizje.
Unë lëviz se dua
t`i ruaj gjërat të plota.

Shqipëroi: SINAN KËRPAÇI


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
PELEGRININga DRITËRO AGOLLI (04.15.2015)
RAPSODI E GOLGOTËS SË TRANZICIONIT NGA ELIDA BUÇPAPAJ (04.14.2015)
SEANCE PLENARENga LUMO KOLLESHI (04.13.2015)
BESONINga SABIT GECAJ (04.10.2015)
PYLLI IM FLE NËN BORËNga THANI NAQO (04.09.2015)
RRAP-STATUJË TË VATRËS SIMENga ASLLAN DIBRANI (04.09.2015)
HAIKUNga GJON NEÇAJ (04.08.2015)
KEQARDHJENga ARTUR VREKAJ (04.08.2015)
KUR U KTHJELLUANga SINAN KËRPAÇI (04.08.2015)
HIJET QË TEATRONINNga ASLLAN DIBRANI (04.06.2015) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Prill 2024  
D H M M E P S
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
 

 
VOAL
[Shko lart]