E Premte, 05.24.2024, 05:06am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
 
SHQIPTARI - 100 MIJË PAUND NË BINGO NË LONDËR

E Shtunë, 12.06.2014, 07:57am

NJË VËSHTRIM ANTROPOLOGJIK DHE KULTUROR MAGJEPS NË VERIUN E LARGËT
Perla natyror e Suedisë
Nga Dr. Rovena VATA& Sokol  DEMAKU

E Mërkurë, 12.03.2014, 07:22pm

EMIGRIMI - PËRFITIMET DHE HUMBJET PËR VENDET E EMIGRANTËVE

E Enjte, 11.27.2014, 03:54pm

NJË VËSHTRIM ANTROPOLOGJIK DHE KULTUROR MAGJEPS NË VERIUN E LARGËT
BorÃ¥s dhe historia e lindjes së tij si qytet
Nga Dr. Rovena VATA& Sokol  DEMAKU

E Shtunë, 11.22.2014, 03:48pm

NJË FESTË MADHËSHTORE KUSHTUAR LIBRIT NË MËRGATËN SHQIPTARE NË MBRETËRINË SUEDEZE U ORGANIZUA NGA SHOQATA E SHKRIMTARËVE SHQIPTARË
Nga SOKOL DEMAKU

E Hënë, 11.17.2014, 10:16pm

I MBIJETOI LUFTËS NË KOSOVË - TANI ËSHTË PRONAR I RESTORANTIT TË SUKSESSHËM NË AMERIKË

E Djelë, 11.16.2014, 05:13pm

NJË VËSHTRIM ANTROPOLOGJIK DHE KULTUROR MAGJEPS NË VERIUN E LARGËT - RAJONI PERËNDIMOR GÖTA
Nga Dr. Rovena VATA& Sokol  DEMAKU

E Djelë, 11.16.2014, 10:21am

NË SHKOLLËN 9-VJEÇARE “DORA D’ISTRIA”: LIBRI, DHURATA MË E ÇMUAR…
-Pasurohet biblioteka, me autorë në Suedi-
Nga MURAT GECAJ

E Hënë, 11.10.2014, 10:50am

'DREAMING AMERICAN' - FILMI RRETH TË RIUT SHQIPTAR

E Hënë, 11.10.2014, 10:45am

LISA MILICAJ, SHQIPTARO-AMERIKANIA E CILA PREJ 2011 ËSHTË KËSHILLTARE BASHKIAKE NË PLEASANT VALLEY NEW YORK
E Premte, 11.07.2014, 11:17am

  » SHQIPTARI QË FILLOI NGA ZERO PËR TË MBRRITUR MAJAT E SUKSESITPortret emigranti nga AJET NURO
  » DIASPORA SHQIPTARE NË TURQI S'I HARRON RRËNJËT
  » BASHKËPUNIMI SHQIPTARO-SERB NË EVROPËNga ZEF SHTJEFNI
  » ARKITEKTI SHQIPTAR - NJË AZIL DHURATË ITALIANËVE Intervistë me Angjelin Lekajn, studentin shqiptar që po shkëlqen në akademinë e arteve në Itali
  » 'E DUA GAZETARINË, MË BËN TË NDIHEM NË TERRENIN TIM”Intervistë me gazetarin Ndue Lazri,  emigrant në ItaliDRITA LUSHI
  » KUJTESË - 10 VJET PA ANITA BITRINNga BEQIR SINA, New York City
  » MILIARDAT E DIASPORËS - MBAJNË GJALLË EKONOMINË E KOSOVËS
  » JETË E RICIKLUESHM​E U SHFAQ NË FESTIVALIN III TË FILMIT SHQIPTARO-​AMERIKAN NË NEW YORK
  » NË NJËVJETORIN E SHOQATES KULTURORE SHQIPTARE „NEXHMIJE PAGARUSHA“ NË SOLINGENNga AGIM GASHI
  » A DUHET HESHTUR PËR ASIMILIMIN GJUHËSOR TË FËMIJËVE NË MËRGIM?Nga ABDURRAHIM ASHIKU 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Maj 2024  
D H M M E P S
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
 

 
VOAL
[Shko lart]