E Enjte, 07.18.2024, 03:52pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
DOSSIER
 
'TIMELINE' - KJO ËSHTË HISTORIA E JETËS SË FACEBOOC

E Hënë, 03.09.2015, 09:23am (GMT+1)"Muri", hapësira fillestare ku përdoruesit dhe miqtë e tyre munden të postojnë dhe ndajnë mendime, i shtohet profilit të përdoruesve. Përditësimet e statusit që nisnin me "Përdoruesi po..." tani janë ndryshuar me pyetjen: "Cfarë ke në mendje?"

Shtator 2006

Prezantohen "News Feed" dhe "Mini Feed" tani përdoruesit mund të shohin se cfarë po bëjnë miqtëe tyre në rrjet.

Maj 2007

Realizohet lancimi i platformës Facebook, duke lejuar palë të treta që të ndërtojnë aplikacione dhe t'i integrojnë me Facebookun. Eshtë platforma mbi të cilën ndërtohen edhe lojërat shumë të suksesshme si Farmville.

Maj 2008

Fillon Facebook Connect. Përdoruesit janë në gjendje "të lidhin" identitetin e tyre me cdo faqe interneti. Eshtë fillimi i botës së "regjistrimit përmes Facebookut".

Shkurt 2009

Shtohet e famshmja "LIKE", gjë që i lejon përdoruesve të japin reagime pozitive ndaj përmbajtjeve online që u pëlqejnë.

Gusht 2010

Shërbimi Facebook Places vihet në përdorim, duke u mundësuar përdoruesve të ndajnë informacionin se ku ndodhen. Më vonë ajo integrohet edhe me përditësimin e statusit.

Janar 2012

Facebook shpall prezantimin e "Timeline", që do të jetë e detyrueshme për të gjithë përdoruesit. Në fakt Timeline ishte futur që në shtator 2011, duke i mundësuar përdoruesve opsionin që të zëvendësonin profilin ekzistues me një prezantim kohor audio-vizual të jetës së tyre.

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
RAPORT - SITUATA E TË DREJTAVE TË NJERIUT NË KRIMÉ (03.06.2015)
SI PO NDODH RADIKALIZIMI I TË RINJVE MYSLIMANË (03.06.2015)
APARTAMENTET LUKSOZE TË MILIARDIERËVE NË NJU JORK (03.06.2015)
SONDA DAWN NË ORBITËN E TRUPIT QIELLOR CERES (03.04.2015)
40 VJETORI I GJETJES SË SKELETIT ANTIK LUCY (03.02.2015)
JA 10 NJERËZIT MË TË ZGJUAR TË NJERËZIMIT (03.01.2015)
FINANCAT E 'SHTETIT ISLAMIK' (02.27.2015)
NDRANGHETA - MAFIA QË KA AQ SHUMË PARA SA NUK KA T'I ÇOJË (02.27.2015)
HULUMTIMI I PUNËS SË TELEVIZIONEVE TË KREMLINIT (02.26.2015)
DHJETË DOBËSITË E NJERËZVE TË BUKUR (02.26.2015) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Korrik 2024  
D H M M E P S
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
 

 
VOAL
[Shko lart]