E Premte, 03.01.2024, 01:51am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
LAJMI I FUNDIT
 
KOLONA AUTOMJETESH NË MERDAR DHE TEK DHEU I BARDHË

E Djelë, 01.04.2015, 05:01pm (GMT+1)Policia e Kosovës përmes një kumtese të lëshuar, ka bërë me dije se në pikat kufitare Merdar dhe Dheu i Bardhë, në dalje të Kosovës vazhdon të ketë kolona të gjata të automjeteve.

Me përfundimin e festës së Vitit të Ri, numri i kosovarëve në pikat kufitare është shtuar për shkak të kthimit të tyre në vendet evropiane.

Sipas policisë, në pikën kufitare Merdar, "qarkullimi i automjeteve zhvillohet pa problem, përderisa kolona ne dalje për momentin është rreth 800 -900 metra dhe pritjet janë deri në 1 orë, por varësisht prej frekuentimit të automjeteve kolona nganjëherë arrin deri në 1 km dhe pritjet zgjasin kohë pas kohe deri ne 1.30 min".

Edhe në pikën kufitare Dheu i Bardhë, sipas policisë, në dalje ka kolonë afërsisht deri 1 kilometër dhe pritjet zgjasin deri në një orë.

Ndërsa në pikat kufitare Muqibabë, Mutivod, Jarinje dhe Bernjak, sipas policisë, qarkullimi i automjeteve zhvillohet pa problem dhe pritje nuk ka.rel

www.voal-online.chrelrel


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
VUÇIQ EMËRON KRYETARIN E SHTËRPCËS KRYETAR ILEGAL TË SAJ (01.04.2015)
Radio Evropa e Lirë, ARIAN ZEKA - 2014 ISHTE VIT PLOTËSISHT I DËSHTUAR NË ASPEKTIN EKONOMIK DHE TË MIRËQENIES SOCIALE (Intervistë) (01.04.2015)
ARRESTOHET NË BEOGRAD BASHKËPUNËTORI I SERBIT QË U KAP ME MBI 13 KG EKSPLOZIV NË PRISHTINË (01.04.2015)
BELGZIM KAMBERI - 2014 ISHTE VIT I DEGRADIMIT TË SHQIPTARËVE NË LUGINËN E PRESHEVËS (01.04.2015)
BALLKANI PERËNDIMOR HYN NË VITIN 2015 ME 2,3 MILIONË TË PAPUNËKosova prin me shifrën zyrtare të papunësisë në masën 35,1 për qind (01.04.2015)
Radio Evropa e Lirë, NAIM RASHITI - PRIORITET I PRISHTINËS, NORMALIZIMI I MARRËDHËNIEVE DYPALËSHE KOSOVË-SERBI (01.03.2015)
EKSPERTËT - SERBIA, POS TREGUT NË KOSOVË, PO E DOMINON EDHE ATË NË SHQIPËRI (01.03.2015)
MEDIAT ITALIANE - MES VIKTIMAVE NË 'NORMAN ATLANTIC' ISHTE EDHE NJË 15 VJEÇARE SHQIPTAREMinistria jonë e Jashtme - Nuk figuron në listën tonë (01.03.2015)
RYSHFETI NË KOSOVË - DUKURI VENDËSE DHE NDËRKOMBËTARE (01.03.2015)
GJERMANIA ZOTOHET PËR KTHIM TË MENJËHERSHËM TË AZILKËRKUESVE ABUZUES (01.03.2015) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Mars 2024  
D H M M E P S
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
 
::| Hot News
KLIKONI NË WWW.VOAL.CH - ZËRIN E SHQIPTARËVE NË NJË DIZAJN TË RI - WWW.VOAL.CH  -  VOAL
80 TË RINJ AMERIKANË E MBAJTËN PARA KUVENDIT KONCERTIN ME KËNGË PATRIOTIKE SHQIPTARE
80 AMERIKANË KËNDOJNË SOT PARA KUVENDIT TË SHQIPËRISË KËNGË PATRIOTIKE SHQIPTARE
PROTESTA SOT NË SHKUP - TË DORËHIQET QEVERIA NË TËRËSI
NËNKRYETARI I PARLAMENTIT EVROPIAN KËRKON DORËHEQJEN E GRUEVSKIT
DEPARTAMENTI AMERIKAN I SHTETIT - NDJEKIM NGA AFËR SITUATËN NË MAQEDONI
MAQEDONIA NGRE TRIDHJETË AKUZA PËR TERRORIZËM
LUBOMIR FËRÇKOSKI - QEVERIA NË SHKUP PO NXIT TENSIONET NDËRETNIKEFërçkoski - Konflikti në Maqedoni s'ka të bëjë me “Shqipërinë e Madhe”
MANIFESTIM SPONTAN NË TIRANË 'KUMANOVË NUK JE VETËM'
MUSTAFA - 700 SHQIPTARË NGA MAQEDONIA JANË ZHVENDOSUR NË PRESHEVË

 
VOAL
[Shko lart]