E Enjte, 07.18.2024, 01:09pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
PERSONAZH
 
AUSTRALI - ZYRTARI DHA DORËHEQJE PËR NJË SHISHE VERË

E Mërkurë, 04.16.2014, 10:06am (GMT+1)


Kryeministri i shtetit australian Uellsi Jugor i Ri, Barry O'Farell, ka dhënë sot dorëheqje pasi u zbulua se ai nuk kishte qenë i sinqert për një hetim për korrupsion për pranimin e një shishe të verës, në vlerë prej 2800 dollarë amerikanë, si dhuratë.
 
Dorheqja u bë pasi hetuesit e zbuluan një letër falënderuese për shishen e verës Penfolds Grange nga viti 1959, një ditë pasi kishte thënë se nuk di asgjë për këtë rast.
 
O'Farell u tha gazetarëve se "i pranon pasojat e aksioneve të tij", raporton Reuters nga Sidneji.
 
Ai e kishte marrë këtë shishe të verës nga, Nick Di Girolamo, biznesmen dhe avokat, që ka lidhje me ish-ligjvënësin e shtetit Uellsi Jugor i Ri, ndaj të cilit po zhvillohen hetime nga një komision i pavarur shtetëror kundër korrupsionit.
 
Kryeministri i Australisë, Tony Abbott, e ka mbrojtur zotin O'Farell, duke argumentuarr se dorëheqja ishte shenjë e integritetit, e jo e korrupsionit. rel
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
IRANI KËRKON TAKIM SPECIAL PËR DIPLOMATIN E PADËSHIRUARSHBA nuk i jep vizë ambasadorit iranian në Kombet e Bashkuara (04.16.2014)
TYMOSHENKO BËN THIRRJE PËR TU BASHKUAR KUNDËR RUSISË (04.15.2014)
BERLUSCONI SHLYEN DËNIMIN ME PUNË NË NJË QENDËR PËR TË MOSHUARIT (04.15.2014)
SHËNIM - NJË BUSH I TRETË PËR SHTËPINË E BARDHË? (04.12.2014)
PISTORIUS MBROHET PËR 'ALARMIN E SHTËPISË' (04.11.2014)
UKRAINA KAP NJË 'SPIUNE RUSE' (04.10.2014)
FRANCA NUK E EKSTRADON MANJATIN NGA KAZAKISTANI (04.10.2014)
RUSI - ISH DISIDENTI KOVALEV IU KËRKON EVROPIANËVE TË NDALIN 'EKSPANSIONIN RUS' (04.09.2014)
Deutsche Welle, ORBAN - FITUES I ZGJEDHJEVE NË HUNGARI (04.07.2014)
LOJËRAT PËR PUSHTET TË PUTINIT NË AMERIKËN LATINE (04.06.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Korrik 2024  
D H M M E P S
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
 
Lajme Aktuale

Poetesha që ka zgjedhur Obama

 
VOAL
[Shko lart]