E Enjte, 07.18.2024, 12:31pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
PERSONAZH
 
SHBA - LEGJENDA E BOKSIT MUHAMET ALIU NË SPITAL

E Djelë, 12.21.2014, 04:12pm (GMT+1)


Muhammad Ali (majtas) duke e mbrojtur titullin e kampionit botëror kundër Ken Nortonit në takimin që u zhvillua më 9 shtator 1976 në Nju Jork


Legjenda e boksit botëror, Muhammad Ali, është pranuar në një spital për shkak të pneumonisë dhe pritet të ripërtrihet shpejtë, meqë sëmundja është hetuar në stadiumin e hershëm, ka thënë mbrëmë vonë zëdhënësi, Bob Gunnell.

Muhammad Ali, 72 vjeçar, dje është pranuar në një spital të paidentifikuar dhe po trajtohet nga ekipi i mjekëve.

Zëdhënësi Gunnell tha se gjendja e tij shëndetësore është stabël.

"Për shkak se pneumonia është zënë herët, prognoza për të është e mirë dhe pritet qëndrim i shkurtër në spital", tha Gunell në një deklaratë, raporton agjencia Reuters.

Ai nuk ka pranuar të paraqes ndonjë detaj tjetër të gjendjes së ish-boksierit Ali, dhe tha se familja e tij ka kërkuar që të mos jepen informacione më të hollësishme.

Muhamad Ali, tri herë kampion botëror në kategorinë e rëndë, vuan nga sëmundja Parkinson.

Ai u tërhoq nga arena e boksit në vitin 1981.
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
People - KATE UPTON 'FEMRA MË TUNDUESE NË BOTË' (12.20.2014)
JEB BUSH DHE GARA PRESIDENCIALE (12.19.2014)
ISH MARINSI AMERIKAN FUTET NË GREVË URIE NË IRAN (12.17.2014)
TË DHËNA TË REJA NGA RËNIA E ÇAUSHESKUT (12.17.2014)
LIBERALËT DHE ZGJEDHJET PRESIDENCIALE 2016 (12.17.2014)
JEB BUSH PO E SHQYRTON SERIOZISHT KANDIDIMIN PËR PRESIDENT (12.17.2014)
MIS BOTA 2014 - NJË AFRIKANOJUGORE (12.16.2014)
VDES DEPUTETI GJERMAN ANDREAS SCHOCKENHOFF (12.15.2014)
KËNGËTARJA KROATE TEREZA KESOVIJA SHTROHET PRAPË NË SPITAL (12.12.2014)
FRANCEZI I MARRË PENG NGA AL QAIDA MBËRRIN NË PARIS (12.11.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Korrik 2024  
D H M M E P S
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
 
Lajme Aktuale

Poetesha që ka zgjedhur Obama

 
VOAL
[Shko lart]