E Martë, 04.23.2024, 03:06am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
SPORT
 
FIFA I KËRKON IRANIT QË TË LEJOJË GRATË NË STADIUME

E Shtunë, 03.07.2015, 04:41pm (GMT+1)


Presidenti i Federatës Botërore të Futbollit (FIFA), Sepp Blatter, ka thënë se ndalimi i grave në Iran që të ndjekin ndeshjet e futbollit është i patolerueshëm dhe duhet të hiqet.

Blatter ka shkruar në revistën javore të FIFA-s, të publikuar sot, se ai e ka ngritur këtë çështje me presidentin e Iranit, Hassan Rohani, më shumë se një vit më parë, por deri më tash "nuk ka ndodhur asgjë".

Blatter ka thënë se kjo ndalesë "nuk mund të vazhdojë".

Zyrtarët iranianë kanë thënë se gratë kanë nevojë për mbrojtje nga sjelljet e vrazhda të njerëzve në ndeshje të futbollit.

Grave në Iran po ashtu u ndalohet ndjekja e ndeshjeve të volejbollit.rel
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
PAKISTANI SIGURON FITOREN E PARË NË KAMPIONATIN E KRIKETIT (03.01.2015)
MANCINI KONFIRMOI - SHAQIRI TITULLAR (03.01.2015)
ANCELOTTI - ËNDËRROJ TË JEM TRAJNER I ITALISË (02.28.2015)
GREQIA PEZULLON KAMPIONATIN E FUTBOLLIT (02.25.2015)
FUTBOLL - REKOMANDOHET QË BOTËRORI 2022 TË MBAHET NË NËNTOR (02.24.2015)
KUJTIM SHALA - HEROI KOSOVAR I FUTBOLLIT KROAT (02.22.2015)
ATLETËT KOSOVARË S'LEJOHEN TË SHKOJNË NË BAKU 2015 (02.19.2015)
KUPA E KRIKETIT 2015 - PAKISTANI KUNDËR INDISË (02.15.2015)
KUSH KA MË SHUMË TIFOZË NË SHQIPËRI (02.15.2015)
ABRASHI TRI VITE KONTRATË ME GRASSHOPERS (02.15.2015) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Prill 2024  
D H M M E P S
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
 

 
VOAL
[Shko lart]