E Mërkurë, 07.17.2024, 04:50pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ZVICRA
 
Zvicra i thotë po zgjerimit të qarkullimit të lirë me BE-në
E Djelë, 02.08.2009, 06:59pm (GMT+1)

Voal-online Referendumi aq i shumëpritur, i mbajtur sot në Zvicër, ia ka dhënë një po të qartë Marrëveshjes për qarkullim të lirë të punëtorëve të Bashkimit Evropian, zgjeruar me Bullgarinë dhe Rumaninë. Votat në favor të qarkullimit të lirë janë 56% për qind, sipas të dhënave përfundimtare. Vetëm katër nga 26 kantonet dhe gjysmëkantonet kanë qenë kundër Marrëveshjes. Ky është, pa dyshim, një hap tjetër i rëndësishëm i forcimit të marrëdhënieve midis Zvicrës dhe Bashkimit Evropian.Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
Zvicër: Referendum për zgjerimin me Bullgarinë dhe Rumaninë të qarkullimit të lirë të personave (02.08.2009)
PAUL KLEE, PIKTORI GJENIAL BERNEZ I HARMONISË MUZIKORE TË NGJYRAVE (12.19.2008)
ZVICRA E PUSHTUAR NGA BORA (12.18.2008)
Prej 12 Dhjetorit në Zvicër hyn në fuqi marrëveshja e Shengenit (12.12.2008) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Korrik 2024  
D H M M E P S
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
 

 
VOAL
[Shko lart]