E Hënë, 02.26.2024, 03:22pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
 
Comments
 
» CE GE RAMA NDAL !Nga Alban BALACE GE RAMA NDALNga Alban BALA

Shqetësim
ilir_sejfullai@hotmail.com ILIRI- Zvicër05.26.2011, 07:04pm

Assesi nuk mund ta kuptoj se si plot shqipëtar të mençur, të kulturuar dhe të civilizuar, si në Shqipëri ashtu edhe në Maqedoni (shumë nga të cilët i njoh personalisht!), bile edhe në vetë Partinë Socialiste(si p.sh z. Majko !) munden të adhurojnë ose të lejojnë të udhëhiqen nga një "politikan" dhe njeri me nivel të ulët të kulturës!!!Një politikan,deshi apo jo, është person publik dhe prandaj duhet të jetë shembull i mirë për popullin (pra direkt ose inditekt ka edhe rol edukativ !) I këtillë nuk është z.E.Rama!! Ai dhe përkrahësit e tij m'u bënë edhe më tepër antipatik kur fillova t'i dëgjoj shprehjet "SALIU", "LULI", e të ngjajshme!!Unë këtu nuk shkruaj për zgedhjet,sepse është e qartë se diçka nuk ka shkuar në rregull!!
Në botën e civilizuar dhe të kulturuar edhe kriminelët titullohen me "zoti, zotëri, zonjë" e leje më njerëzit e zakonshëm, e mos flasim për kryetarët, kryeministrat, mbretërit,politikanët dhe personat tjerë publik, me një fjalë: të gjithë !!! Në Evropën e civilizuar dhe të kulturuar me të cilën e ka plot gojën dhe ku don të marë pjesë z.Rama (dhe të gjithë ne shqipëtarët !) nuk përdoren këso shprehjesh të thjeshta dhe primitive (këte e dij pasi mbi 20 vjet ndodhem në Zvicër!),por z. Rama me përsëritjen me mijëra herë të këtyre primitivizmave ia arrijti që kështu të shprehen edhe mijëra "përkrahës" të tij në të gjitha nivelet (bile edhe njerëz të mediave dhe analistë të ndryshëm !!), ky është pra një ndër "kontributet e mira" të "shembullit, sjelljes dhe edukatës së mirë" të z.Rama që ia dha popullit !!!
Natyrisht që kundërshtarin nuk është e thënur t'a duash, por duhet t'a respektojsh (reciprokisht!) ! 


 
Add Your Comment:

Your Name:
Your Email:
Title:
Comment:
 Security Number
 


 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Shkurt 2024  
D H M M E P S
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29    
 

 
VOAL
[Shko lart]