E Enjte, 10.05.2023, 03:50am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
 
Comments
 
» NATO dhe BE borxhlinj ndaj Kosovës ?Nga Elida Buçpapaj

...S'pari, duhet me e dsshtur vete-veten, e me pastaj te dojne te tjeret.
ramo-1@live.se Ramadan Sefedini01.28.2012, 12:30pm

As nje shtete ne bote i po sa fermuar shtet: Nuke e ka filluar shtet-formimin me korrupcion, dmth, me vjedhe shtepine tende. Analogjkishte...S'po dojne shtet. Pra, te tjeret, munden me te ndihmuar pere ate qe kerkohet dhe duhet ndihmuar. Por, si me te ndale NATO-ja dhe BE-ja, mos me vjedhe shtepine tende (...?!). Kjo, eshte e pa-pranueshme, pore, sot, populli i jone, ka mbetur ne fjalen e urte: "Sillu rreth dardhes s'Ahmatit". ahmta kemi bolle...Por....!?. Kure u shkrujme partive dhe Qeveris, se ne 50-miljona shqiptar ne diaspore, ka strategji, opcione, qe te zhdukim papunesin, korrupcionin, narkomanin, retoriken ne mesimin shkollor, matrapazat, votat e manipulura....etj. As kush s'te thote: "Mire se vijen ne sofren e diskutimit, me ekipen e njerzve te tille...!!?". Ateher, ata, s'dojne te bashkepunojne me kokate noliane dhe rugovjane....!!! Ose....? 


DENIM I GJENOCIDIT-LIRI KOSOVES!
rovipepi@hotmail.it ferderova05.16.2011, 05:46pm

KOSOVES SA JU KEPUTEN PRANGAT-POR ATO JANE ATY,SERBIA I SHTERNGON .. 


Replikë!!!
lorenc200378@hotmail.ch Delaj lorenc01.27.2011, 04:36pm

Lexova me vëmendje artkullin tuaj e më pëlqeu por personalisht s'kuptova lidjen që ju i bëni borxhit me Naton sepse të jesh i sigurtë duhet të dishë saktë se në ç'drejtim janë ato borxhe !gjithsesi ju kurajoj e ju gjej ihteresante në shkrimet tuaja,,,suksese,,, 


 
Add Your Comment:

Your Name:
Your Email:
Title:
Comment:
 Security Number
 


 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Tetor 2023  
D H M M E P S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
 

 
VOAL
[Shko lart]