E Mërkurë, 07.17.2024, 05:41pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
 
Comments
 
» RICIKLIMI I POLITIKËS SË MBETURNga PËRPARIM KABO

comment
asag@gmx.net Mira Pirdeni04.06.2015, 10:58am

Të njejtet individe, te ashtuquajtur specialiste marrin zotimin per te bere gjithcka.. Universi i dijes eshte aq i zgjeruar, sa qe nje specialist qe fut hundet kudo, nuk eshte me as specialist, as intelektual, por thjesht nje njeri me opinione dhe miqesi. Ne na duhet nje model qe shkon qe nga zbulimi i nevojave e deri tek vleresimi dhe rishikimi i planeve, i cili na lejon pervijezimin e politikave qe jo vetem sigurojne sukses, por edhe jane te ndjeshme ndaj nevojave lokale. Shume here nevojat lokale shkojne sup me sup me nevojat globale, por cdo shtet dhe kombesi ka problemet e veta. Ka ardhur koha qe ravijezimi i strategjive te ndjeke nje model qe jo vetem merr parasysh nevojat lokale dhe globale, por edhe te shfrytezoje burimet lokale njerezore, pa patur nevoje per risi te panevojshme. 


 
Add Your Comment:

Your Name:
Your Email:
Title:
Comment:
 Security Number
 


 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Korrik 2024  
D H M M E P S
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
 

 
VOAL
[Shko lart]