E Hënë, 02.26.2024, 02:10pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
 
Comments
 
» OPOZITA MIZERABËL E SHQIPËRISË - MJERIM KOMBËTAR ! Nga ELIDA BUÇPAPAJ

Jane te gjithe nga i njejti brum
vmeminaj@yahoo.co.uk Vladimir Meminaj07.30.2010, 07:08pm

Z Bucpapaj une i lexoje gjithmone komentet tuaja.Ndonjehere ju keni te drejte,por jo gjithmone.Zonje ju jeni bashkshortja e nje gazetari te bjohur nga Tropoja,andej nga eshte edhe Saliu.
Do t'ju lutesha te jeni me e ekulibruar,sepse ndryshe nuk ju beson e ju ndjekin me.Dihet qe opozita jone,ku ka akoma ish komuniste te zinj si korbi te tipit G Ruci,plus pinjollet e bllokmenve e lloj lloj mbetje e diktatures se eger,eshte tejet destruktive.Ndersa mjerim per politiken shqipetare eshte qendrimi ne krye te PD e z Sali Berisha.Te dy palet jane komunista e bije koministesh e kete nuk e luan as topi.
Kisha besuar besuar se Z Berisha nuk ishte i korruptuar,por kam gabuar.Jo qe eshte i korruptuar por krye i korruptuar.Fillimet i ka qe sa ka ardhur ne pushtet me 1992.Kjo kurbe filloi te ngrihej me thyerjen e embargos se naftes kundrejt Serbise.Njeriu qe ka perfituar me shume nga ajo kontrabande e zeze ka qene njeriu me i fuqishem i Shqiperise post komuniste,Sali Berisha.Nuk kishte bir nene te bente kontrabanden e naftes ,nqse Saliu juaj dhe imi nuk do te merrte pjesen e luanit.Kulmi arriti keto vite qe PD eshte ne pushtet.Saliu dhe femijet e tij jane majmur duke vjedhur taksat e shqipetareve.Bashkudhetare ka edhe ministra si Lulzimi,i cili eshte edhe ky i juaji,krimineli qe vrau 26 shqipetar Fatmir Mediu,te cili saliu yne e beri perseri minister.I keni bere pyetje vetes pse?Sepse eshte ortake ne pisllekun qe ka bere ministri cam.A i keni degjuar akuzat e njeriut te lajthitur S Berisha kunder presidentit te republikes,se gjoja ka shkelur kushtetuten.Sa here e ka shkelur vet Saliu ?Nuk numerohen?Sa ligje ka hedhur poshte Gj K?Sali Berisha eshte njeriu qe do te kete nen komanden e tij nga presdinti e gjer tek gjithe organet e pavarura te shtetit shqiptar.Perpjekja e fundit eshte synimi per te marre nen komande SHISH-in.Me eshte mbushur mendja se njeriu qe duhet ta lere te qete Shqiperine e ka emrin Sali Berisha.I ka shkaktuar shume deme vendit tone.Mos kujtoni se nuk i ka vjedhur zgjedhjet.Po edhe ju e dini qe ai i ka vjedhur dhe une kam miq te mijte qe jane paguar e per te lejuar vjedhjen.
Edvin Rama e ka kuptuar vjedhjen e bere,por perseri nuk duhej te sillej si i papergjegjshem,njesoje si babai i tij dikur.Saliu ja futi dhe ai ta mbaje me shendet.Per nje gje jam i sigurt,se nqse socialistet vodhen 50% te te ardhurave te shtetit,saliu dhe te tijt po vjedhin 25%.Asnjeri prej tyre nuk duhet te jete ne politike.Jane hajduter te gjithe.Une i shohe keta te rinjte pinjolle te diktatoreve si hiena qe do ti turren trupit te shqiperise per ta shqyer,sepse i kane xhepat bosh.Saliu ka vjedhur,por edhe ka investuar per vendin,kete nuk e mohoje.
Do t'ju lutesha si gazetare te jeni e ekuilibruar,jo vetem me Saliun.Une e di dhe e njohe burrin tuaj. Ai ka qene gazetar i kohes se diktatures dhe i ka bere hosonara pushtetit komunist.Ishte koha e atill,prandaj kujdes mike.
Faleminderit

PS:Edhe pse kam 11 vjet i larguar,vazhdoje te jem anetar i PD,por duke jetuar ne nje vend demokratik ashtu si edhe ju.Nuk mund te sillem si dikur,kur shikoje qe ketu ku jetoje une per pak paund te perfituara pa te drejte,paret u kthyen mbrapsht dhe shume anetare te parlamentit nuk u zgjodhen me .besoje me kupton.Po legenat e parlamentit ton????!!!! 


 
Add Your Comment:

Your Name:
Your Email:
Title:
Comment:
 Security Number
 


 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Shkurt 2024  
D H M M E P S
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29    
 

 
VOAL
[Shko lart]