E Mërkurë, 06.12.2024, 05:34pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
 
Comments
 
» SARKOZY & MERKEL KANË TË DREJTË: DAVID MILIBAND NË VEND TË  ASHTON NGA ELIDA BUÇPAPAJ

MILIBAND NJE YLL I POLITIKES,POR EDHE ZONJA ASHTON ESHTE NJE FISNIKE AMGLEZE
beuni@hotmail.co.uk Beun10.09.2010, 02:22pm

MUND TE ME THONI ZONJA GAZETARE,SE CFARE TE KQIASH KEMI PARE NE SHQIPTARET NGA BARONESHA ANGLEZE?
UNE JETOJE NE BRITANINE E MADHE DHE JA DIJE ZOTESINE DAVID-IT.AI ESHTE NJE POLITIKAN KLASI,MJAFT I ZOTI DHE FINOK.
ZONJE JU DUHET T'I SHIKONI PAK ME THELLE KETO PUNE.SARKOZI ESHTE CIFUT ME PREJARDHJE HUNGAREZE NE MOS GABOJE.EDHE AI COHEN-I I NYT ESHTE PO ASHTU CIFUT.KETIJ LAPSI NUK I BINI JUVE ZONJE?MOS KERKONI QE PERVEC PARAVE (PO TE KUJTOJE SKANDALIN E PIRAMIDAVE NE WALL STRIT.CIFUT ISHTE EDHE AI QE BERI ATE LEMESH ATJE,POR SA E SA TE TJERE KA NE WS.),CIFUTET NQSE ZOTEROHET EDHE POLITIKEN NDERKOMBETARE SI DO TE ISHTE BOTA? UNE MENDOJE SE BOTA DO TE BEHEJ PALESTINE.UNE NUK JAM ANTISEMITIST,SEPSE FAMILJA IME KA PATUR MIQESI ME CIFUTET ,POR VENIA NE DUART E CIFUTEVE EDHE E EKONOMISE EDHE E POLITIKES DO TE ISHTE NJE KATASTROFE PER PAQEN NE BOTE.SI E SHIKONI JU ZONJE SJELLJEN E IZRAELIT NE LINDJEN E MESME?SI JU DUKET JUVE VRASJA E GRAVE,PLEQVE DHE FEMIJEVE PALESTINEZE NGA CIFUTET PREJ RRETH 43 VJETESH?pALESTINEZET JANE CIFUTET E MBAS WW 2 ZONJE.ATA JANE SHPERNDARE ANE E KEND BOTES.SI JU DUKET JUVE PERDORIMI I KIMIKATEVE NE PREDHAT QE LESHONTE USHTRIA IZRAELITE NE TOKAT PALESTINEZE JO ME LARG SE DY VITE ME PARE?SI JU DUKET JUVE NDERTIMI I SHTEPIVE DHE KOLONIZIMI I TOKAVE PALESTINEZE?SI JU DUKET VEPRIMI I FUNDIT I USHTRISE IZRAELITE QE VRAU DISA NJEREZ HUMANTIRE QE PO DERGONIN NDIHMA PER PALESTINEZET E IZOLUAR ?SI JU DUKET JUVE MOSNJOHJA E SHTETIT TE KOSOVES NGA IZRAELI?CFARE E PENGON IZRAELIN TA BEJE KETE.NE SHQIPTARET BEME PER TA NE WW 2,NUK UA LAM GJERMANEVE T'I VRISNIN.NUK ESHTE GJE E PAKET.BILE EDHE QEVERIA KISLINGE UA NDALOI NAZISTEVE ZHDUKJEN E HEBREJVE.UNE NUK I URREJ HEBREJTE,SEPSE JANE POPULL QE KANE VUAJTUR VERTETE NGA NAZISTET.KUR KAM LEXUAR LIBRIN CIFUTE TOLEDOS OSE LIBRIN ANA FRANK,CIFUTJA HOLANDEZE KAM QARE.JU NDOSHTA NUK KISHIT LINDUR ATEHERE.UNE THEM EDHE KETE QE ATA VIKTIMIZOHEN SHUME.PSE NUK HODHEN NJE PUSHKE KUNDER ATYRE QE JU VRANE FEMIJET,GRATE E TE MOSHUARIT,POR FSHIHESHIN VRIMAVE E BODRUMEVE?ATA DUHET TE KISHIN KUNDERVEPRUAR KUNDER MORTAJES NAZISTE QE MENDOI T'I ZHDUKTE SI KOMB.KETO JANE DISA NGA REZERVAT QE UNE KAM PER HEBREJTE,PER NJERZIT ME TE ZGJUAR E DINAK TE MBARE BOTES.PRA NUK JU DUHET LENE TE KENE EDHE POLITIKEN BOTERORE NE DUART E TYRE MIKJA IME TROPOJANE.ESHTE PARA GRUA QE PO UDHEHEQ POLITIKEN E JASHTEME DHE TE SIGURISE TE BE.JU JENI GRUA VET
NE FUND JU THEM SE EDHE Z ASHTON,BARONESHA FISNIKE ESHTE NJE MIKE E SHQIPTAREVE!
JU UROJE NJE WEEKEND TE BUKUR JUVE DHE BURRIT TUAJ! 


 
Add Your Comment:

Your Name:
Your Email:
Title:
Comment:
 Security Number
 


 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Qershor 2024  
D H M M E P S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
 

 
VOAL
[Shko lart]