E Martë, 12.12.2023, 12:11am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
 
Comments
 
» DIOGUARDI FITOI, SHQIPTARËT HUMBËNNga ELIDA BUÇPAPAJ

Mr.
tomshkreli@AOL.COM Tom Shkreli11.04.2010, 04:13pm

Humbja eshte humbje pa marr parasysh sado qe te mundohemi tja japim jehonen apor ngjyren e "fitores".
pse humbi Dioguardi per mendimin tim?

1. i mungonte organizata (organizimi) e duhur per nje shtet qe voton ne shumicen e rastesh per partine demokratike;
2. i mungonte mesazhi konservativ i rrept qe te shtyj figurat republikane tia japin krahun dhe ta shtyjne kah fitorja, qendrimet e tija te pavendoseahmerise (shihet qarte ne debata)
4. per abortimin, njere eshte per e ma vone eshte kundra, ne fushate nuk ecet perpara ashtu.
5. disa probleme ne te kaluaren, mesiguri te pa faktuara por e percollen deri tani.
6. fondet, (kjo eshte organizata)

Sa i perket z. M. Dajci, ndoshta e ka pak gabim, mbasi qe e dime qe shqiptaret qe jetojne ne Bronx, shumica e tyre nuk kane te drejte votimi., kurse sa i perket udheheqesive te dy shteteve shqiptare, pajtohem, mos vall e kemi zakon ne shqiptaret qe harrojme shpeshhere ndihmen qe na e ka dhene dikush (Dioguardi) bile harrojme edhe ndihmen qe ja japim njeri tjetrit....qe shifet qarte ne qendrimin e te dy qeverive ndaj shqiptareve qe jetojne ne Mal te Zi.

Jam kontribues financiar i Dioguardit por disa gjera jane fakte dhe duhet te theksohen, ashtu sikure sulmi i z. Dioguardit kundrejt disa organizatave shqiptare ne diaspore.
me nderime 


nje komunitet i forte i joni ne amerike,eurpe -do beje nje shtet dhe komb per shqiptarizmen1
rovipepi@hotmail.it ROVI11.04.2010, 10:40am

sa pa fat qe jemi,ne ,miqte etij,dhe amerika!
eshte koha e djallit -ska si te ndodhe ndryshe!
do ta kishim shume te lete rrugen per te bere kombin tone -me te ne senat!
por vet e kemi fajin-vemi ne amerike me breke grisur e koken e kemi mbrapc!
besojme se DIOGUARDO DI SI BURRE SHTETI I KALIBRIT AMERIKAN TE NA AFROJE BUSULLEN DHE NDIHMEN PER TE BERE KOMBIN-PROVAT I KA DHENE !
TE GJITHE RRETH TIJ,PER TE BERE NJE KOMUNITET TE FORTE NE AMERIKE,NE EUROPE ,NE BALLKAN -PER NJE KOMB DHE SHTET SHQIPTARE DINJITOZ! 


 
Add Your Comment:

Your Name:
Your Email:
Title:
Comment:
 Security Number
 


 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Dhjetor 2023  
D H M M E P S
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
 

 
VOAL
[Shko lart]