E Martë, 08.11.2020, 04:23pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
PERSONAZH
 
PAPA - 'FAMILJET E MËDHA JANË DHURATË E ZOTIT'

E Mërkurë, 01.21.2015, 04:23pm (GMT+1)Papa Françesku ka thënë se familjet e mëdha janë “dhuratë e Zotit”.

Komentet vijnë vetëm disa ditë pasi ai ka thënë se katolikët nuk kanë nevojë “të shtohen si lepuj”.

Duke folur për gazetarët më 18 janar, në lidhje me kundërshtimet e Kishës Katolike për kontracepsionin artificial, Papa ka thënë se ka shumë mënyra për të rregulluar lindjet, që janë miratuar nga Kisha.

Sot, kreu i Selisë së Shenjtë ka thënë se shkaku kryesor i varfësirë është sistemi i padrejtë ekonomik dhe jo mbipopullimi.

“Familjet e shëndosha janë thelbësore për jetën e shoqërisë”,
u ka thënë Papa të tubuarve në Sheshin e Shën Pjetrit.rel
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
DITA E MARTIN LUTHER KINGUT (01.19.2015)
KAZAKISTAN - KRYEREDAKTORJA NË GREVË URIE (01.19.2015)
RUSI - ANTIFASHISTËT E PËRKUJTOJNË AVOKATIN DHE GAZETAREN E VRARË (01.19.2015)
ARGJENTINË - PROKURORI QË E KISHTE AKUZUAR PRESIDENTEN, U GJET I VDEKUR (01.19.2015)
FRANCA SHPËRBLEN VEPRIMET E LASSANA BATHILYIT (01.18.2015)
ARRESTOHET NJË AMERIKAN NËN DYSHIMET PËR TERRORIZËM (01.16.2015)
MYFTIU I MADH I BOSNJES KRITIKON KARIKATURAT E CHARLIE HEBDO (01.16.2015)
HEROI I PARISIT - SHITËSI MYSLIMAN QË SHPËTOI 6 PENGJE (01.12.2015)
JA ÇFARË THANË TERRORISTËT E PARISIT PAK ORË PARA SE TË VRITESHIN (01.10.2015)
KA VDEKUR FIDEL KASTRO - TWITTER VARROS REVOLUCIONARIN KUBAN (01.10.2015) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Gusht 2020  
D H M M E P S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
 
Lajme Aktuale

Poetesha që ka zgjedhur Obama

 
VOAL
[Shko lart]