E Hënë, 07.06.2020, 11:34pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
PERSONAZH
 
GAZETARI AUSTRALIAN PETER GRESTE ARRIN NË SHTËPINË E TIJ

E Enjte, 02.05.2015, 12:13pm (GMT+1)Pas lirimit të tij nga burgu katër ditë më parë, gazetari i Al Jazzera, Peter Greste, ka arritur sot në shtëpinë e tij në Australi.

“Kam ëndërruar për këtë moment shumë herë”, tha Greste para gazetarëve në Brisbane.

Greste dhe dy kolegët e tij, Baher Mohamed dhe Mohamed Fahmy, janë dënuar nën akuzat për raportim të rremë dhe për mbështetjen ndaj grupit të ndaluar Vllazëria Myslimane.

Greste është liruar më 1 shkurt, 400 ditë pasi që është burgosur.

Dy kolegët e tij, vazhdojnë të qëndrojnë në burg.

Greste i falënderoi familjen e tij dhe mbështetësit për lirimin e tij, ndërsa shtoi se do ta bëj më të mirën nga ana e tij, për lirimin edhe të dy kolegëve.

Greste dhe dy gazetarët e tjerë janë arrestuar në vitin 2013.rel

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
The Times - FJALËT E FUNDIT TË ESAT PASHË TOPTANIT NË PARIS, 1920 (02.05.2015)
SKANDALI NË ARGJENTINË (02.05.2015)
LEXOJENI KËTË HISTORI - NICHOLAS WINTON, SCHINDLERI BRITANIK QË SHPËTOI 669 FËMIJË (02.03.2015)
RICHARD VON WEIZSÄCKER - PRESIDENTI I PËRJETSHËM (02.03.2015)
NIS GJYKIMI I ISH SHEFIT TË FMN-së (02.02.2015)
MANTELI I NAPOLEONIT EKSPOZOHET NË LONDËR (02.02.2015)
PETICION PËR LIRIMIN E RUSES SË AKUZUAR PËR TRADHTI (02.02.2015)
KUSH ËSHTË SERGIO MATTARELLA, PRESIDENTI I 12-të I SAPOZGJEDHUR I ITALISËNga PRIMO DI NICOLA, ANTONIO PITONI, Il fatto Quotidiano (02.01.2015)
RUSIA ZGJERON AKUZAT NDAJ PILOTES UKRAINASE (01.31.2015)
GJENDET VAJZA E PRESIDENTIT PUTIN (01.31.2015) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Korrik 2020  
D H M M E P S
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
 
Lajme Aktuale

Poetesha që ka zgjedhur Obama

 
VOAL
[Shko lart]