E Premte, 09.25.2020, 04:11am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
PERSONAZH
 
JOSIPOVIQ DEKOROI EJUP GANIQIN

E Hënë, 02.09.2015, 10:03pm (GMT+1)


Ejup Ganiq


Presidenti në largim i Kroacisë, Ivo Josipoviq, ka dekoruar anëtarin e Presidencës së Bosnjës gjatë kohës së luftës, Ejup Ganiq.

Duke e falënderuar për dekoratën, Ganiq ka thënë se Serbia vazhdon të jetë "problemi kryesor i Ballkanit".

Në vitin 2010, Ganiq është arrestuar në një aeroport të Londrës, në bazë të një fletarrestimi të Serbisë.

Serbia e ka akuzuar atë në lidhje me vrasjen e trupave jugosllave në Bosnje, në vitin 1992.

Ganiq ishte liruar pas dhjetë ditësh.rel
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
GAZETARI AUSTRALIAN PETER GRESTE ARRIN NË SHTËPINË E TIJ (02.05.2015)
The Times - FJALËT E FUNDIT TË ESAT PASHË TOPTANIT NË PARIS, 1920 (02.05.2015)
SKANDALI NË ARGJENTINË (02.05.2015)
LEXOJENI KËTË HISTORI - NICHOLAS WINTON, SCHINDLERI BRITANIK QË SHPËTOI 669 FËMIJË (02.03.2015)
RICHARD VON WEIZSÄCKER - PRESIDENTI I PËRJETSHËM (02.03.2015)
NIS GJYKIMI I ISH SHEFIT TË FMN-së (02.02.2015)
MANTELI I NAPOLEONIT EKSPOZOHET NË LONDËR (02.02.2015)
PETICION PËR LIRIMIN E RUSES SË AKUZUAR PËR TRADHTI (02.02.2015)
KUSH ËSHTË SERGIO MATTARELLA, PRESIDENTI I 12-të I SAPOZGJEDHUR I ITALISËNga PRIMO DI NICOLA, ANTONIO PITONI, Il fatto Quotidiano (02.01.2015)
RUSIA ZGJERON AKUZAT NDAJ PILOTES UKRAINASE (01.31.2015) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Shtator 2020  
D H M M E P S
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
 
Lajme Aktuale

Poetesha që ka zgjedhur Obama

 
VOAL
[Shko lart]