E Shtunë, 10.24.2020, 09:45pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ZVICRA
 

Neue Zürcher Zeitung

UBS - 8700 vende pune të humbura


E Mërkurë, 04.15.2009, 09:24am (GMT+1)

 Voal-online – Dy miliardë franga zvicerane humbje në tremujorin e parë të vitit 2009, 8700 vende pune të humbura gjithësejt, 2500 vende pune të humbura në Zvicër. Këto do të jenë disa nga të dhënat më të bujshme me të cilat UBS (Unioni i Bankave Zvicerane) do të paraqitet sot në raportin që do të mbahet në mbledhjen me aksionerët. Këtë e bën të ditur në numrin e sotëm e përditshmja e Zyrihut „Neue Zürcher Zeitung“. Në faqen e saj në internet UBS jep sqarime më të hollësime në prag të mbledhjes së përgjithshme të aksionerëve e cila ka filluar në orën 10:00 të paraditës së sotme.

UBS është një kompani shërbimesh të ndryshme globale financiare, me zyrat e saj qendrore në Bazel dhe në Zyrih të Zvicrës. Ajo është menaxherja më e madhe në botë e aseteve private të pasurisë dhe banka e dytë më e madhe në Europë. Ajo ka një prani të madhe në Amerikë, si në qytetin e Nju Jorkut e tjerë. Po ashtu ajo është e pranishme edhe në 50 vende të tjera.


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
Bazelasi Peter Cumtor fiton çmiminPricker 2009 ose Nobelin e arkitekturës (04.13.2009)
Roxher Federer u martua! (04.12.2009)
Le MatinLoitard: Nuk është një papunësi e rëndë (04.11.2009)
Zvicra në kurrfarë liste të zezë (04.10.2009)
Swissmetro - Zvicra futuristike ala Zhul Vern (04.08.2009)
SHBA dhe Zvicra do të rinegociojnë traktatin mbi taksat (04.07.2009)
Vende të reja pune me paratë e shtetit (04.05.2009)
Më 2025 njëri në çdo dy zviceranë do të ketë diplomë të lartë (04.01.2009)
Korine Mauh është kryetare e re e qytetit të Zyrihut (03.30.2009)
Zvicra e mbajti zotimin për fitore (03.29.2009) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Tetor 2020  
D H M M E P S
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
 

 
VOAL
[Shko lart]