E Enjte, 09.24.2020, 07:18am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ZVICRA
 

Charles Aznavour caktohet ambasador i Armenisë në Zvicër


E Enjte, 05.07.2009, 11:21am (GMT+1)

Voal-online – Mediat botërore i kanë bërë shumë jehonë këtë ditë lajmit të ardhur nga kryeqyteti armen Erevan se këngëtari dhe aktori i famshëm Charles Aznavour, fëmijë prindërish armenë, është caktuar nga Armenia si ambasador i saj në Zvicër. Lajmin e dalë nga zyra e presidentit armen Agjencia Telegrafike Shqiptare (ATSH) e citoi nga agjencia Reuters. Charles Aznavour, sipas agjencisë zyrtare armene të lajmeve, Arminfo, do të jetë ambasador i Armenisë në Gjenevë, pra kështu do ta përfaqësojë këtë vend pranë OKB-së dhe organizatave të tjera ndërkombëtare. Aznavour, 84 vjeç, u lind në Francë dhe filloi karrierën si këngëtar, ndërkohë që vazhdon ende të këndojë në të gjithë botën.  Ai mori shtetësinë armene në dhjetor 2008

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
Zvicra do t'ia japë 10 miliardë dollarë Fondit Monetar Ndërkombëtar (05.06.2009)
Çështja jurasiane do të zgjidhet nëpërmjet votës popullore (05.04.2009)
Doli nga spitali i riu i prekur nga gripi H1N1 (05.03.2009)
UBS kërkon nga SHBA të tërhiqet denoncimi (05.01.2009)
Tamiflu duhet përdorur me masë, paralajmërojnë mjekët e farmacistët (04.29.2009)
Doris Loitard: Mos ua shkurtoni vendet e punës të rinjve, krijoni vende të reja pune për të rinjtë (04.28.2009)
Gripi i derrave, pesë të dyshuar në Zvicër (04.27.2009)
Austronauti Klod Nikolie është sulmuar fizikisht në Ukrainë (04.26.2009)
Lidhur me UBS Hans-Rudolf Merc propozon marrëveshje me SHBA (04.25.2009)
Ka vdekur themeluesi i firmës Stewi AG (04.24.2009) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Shtator 2020  
D H M M E P S
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
 

 
VOAL
[Shko lart]