E Hënë, 09.21.2020, 02:11pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ZVICRA
 
Për të ndalur ikjen e drejtuesve, UBS po mendon t'ua rritë rrogat 50%
E Djelë, 05.17.2009, 10:40am (GMT+1)

Voal-online – Në UBS po përjetohet aktualisht një „ikje e personelit të kualifikuar“, e cila është shndërruar në dukuri. Kështu shkruante të Kaspar Villiger në numrin e djeshëm të gazetës Berner Zeitung.

Pas shkurtimeve të shpërblimeve, bërë kohët e fundit, ndodhur nën trysninë e politikës, nuk është më aq tërheqëse sa më parë nga pikëpamja e rrogave, në rrafshin e konkurencës, thotë presidenti i këshillit administrativ të institucionit.

Për shëndoshjen sa më të shpejtë dhe të sigurtë të gjendjes, Villiger ka paralajmëruar kundërmasa, por pa i përmendur ato konkretisht. Sipas agjencisë Bloomberg, UBS është duke menduar t’ua rritë rrogat 50% drejtuesve, në mënyrë që të ndalë kështu dukurinë e cila po merr përmasat e eksodit.
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
Gazeta "Der Bund" nuk do të mbyllet (05.14.2009)
Drejtuesit e ndërmarrjeve më të paguar janë në Zvicër (05.13.2009)
Kushtetuta e lejon hapjen e një tuneli tjetër autostradal në Sant Gotard (05.12.2009)
Edicionin e dhjetë të Swiss Comedy Award e fiton Reto Celer (05.09.2009)
Banka Kombëtare e Zvicrës shënon fitim 4,83 miliardë (05.08.2009)
Charles Aznavour caktohet ambasador i Armenisë në Zvicër (05.07.2009)
Zvicra do t'ia japë 10 miliardë dollarë Fondit Monetar Ndërkombëtar (05.06.2009)
Çështja jurasiane do të zgjidhet nëpërmjet votës popullore (05.04.2009)
Doli nga spitali i riu i prekur nga gripi H1N1 (05.03.2009)
UBS kërkon nga SHBA të tërhiqet denoncimi (05.01.2009) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Shtator 2020  
D H M M E P S
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
 

 
VOAL
[Shko lart]