E Shtunë, 10.24.2020, 07:04pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ZVICRA
 
GJENEVË - SHITET NË ANKAND PËR 27 MILIONË DOLLARË ORA E XHEPIT 'GRAVES'

E Mërkurë, 11.12.2014, 11:35am (GMT+1)


Voal-online.ch - Njëzet e shtatë milionë dollarë: kjo është shuma rekord që duhet të paguajë fituesi – anonim – i ankandit, i cili ka blerë orën e xhepit “Graves” të realizuar nga marka gjenevase Patek Philippe. Ankandi është zhvulluar të martën (dje) nga filiali i Sotheby’s në qytetin zviceran.

Shtëpia e ankandave kishte parashikuar një shitje për 15 milionë dollarë, katër më shumë se vlera e çmuar e orës, e ndërtuar krejtësisht me dorë. Ky vlerësim ishte bërë në një ankand tjetër, më 1999. ATS/AFP/SP
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
GJENEVË - NË QYTETIN E KALVINIT LARMI REKORD RELIGJIONESH DHE NUMËR I MADH I OBJEKTEVE TË KULTIT (11.08.2014)
KËSHILLI FEDERAL ZVICERAN - TË DYFISHOHET SHPEJTËSIA MINIMALE E INTERNETIT (11.05.2014)
ISH KANCELIERJA ZVICERANE - INICIATIVAT POPULLORE T'IU NDALOHEN PARTIVE TË MËDHA (11.02.2014)
PARLAMENTI ZVICERAN - NATYRALIZIMET PËRSËRI NË RENDIN E DITËSTë merret pasaporta zvicerane më lehtë, por jo automatikisht (11.01.2014)
BANKA KOMBËTARE ZVICERANE REALIZON TË ARDHURA PREJ 28,5 MILIARDË FRANGA NË NËNTË MUAJ (10.31.2014)
TRI INICIATIVAT PËR TË CILAT DO TË VOTOJNË ZVICERANËT MË 30 NËNTOR (10.29.2014)
ZVICERANËT PARAPËLQEJNË MË TEPËR TEMAT E LEHTA DHE MEDIAT ME SHËRBIME FALAS (10.27.2014)
ROGER FEDERER FARE PRANË NUMRIT NJË BOTËROR (10.27.2014)
EKSPERTI ZVICERAN - UEFA DHA NJË VENDIM IDIOT (10.27.2014)
SVP - LIGJET ZVICERANE TË KENË PËRPARËSIPër këtë kjo parti miraton një iniciativë të re popullore (10.26.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Tetor 2020  
D H M M E P S
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
 

 
VOAL
[Shko lart]