E Martë, 04.23.2024, 01:38am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
AFORIZMA
 
AFORIZMA TË FAMSHME PËR DASHURINË

E Premte, 02.14.2014, 09:36am (GMT+1)Voal-online - 14 SHKURT 2014 - Ruaje dashurinë në zemrën tënde. Një jetë pa dashuri është si një kopsht pa diell ku lulet janë të vdekura.

Oscar WildeDashuria është përbërë nga një shpirt i vetëm që banon në dy trupa.
Aristotle


Dashuria është përgjegjëse për nëntë të dhjetat e çdo gjëje solide dhe jetëgjatë që kemi në jetët tona.

C. S. LewisNjë zemër e dashuruar është fillimi i gjithë dijes.
Thomas CarlyleBëji të gjitha gjërat me dashuri.
Og MandinoNganjëherë zemra shikon atë që është e padukshme për sytë.
H. Jackson Brown, Jr.Ku ka dashuri ka jetë.

Mahatma Gandhi
Ne duam jetën, jo ngaqë jemi bërë për të jetuar, por sepse jemi bërë për të dashur.

Friedrich NietzscheDashuria e bën shpirtin tuaj të dalë nga guaska ku është fshehur.

Zora Neale Hurston
Detyra e parë e dashurisë është të dëgjojë.

Paul TillichDashuria është një lojë, të cilën mund ta luajnë dy veta dhe ta fitojnë të dy.

Eva GaborArti i dashurisë është kryesisht arti i këmbënguljes.

Albert EllisDashuria është triumfi i imagjinatës ndaj zgjuarsisë.

H. L. MenckenSa më shumë dikush gjykon, aq më pak ai dashuron.

Honore de Balzac
Inati burgos jetën: dashuria e çliron atë.

Harry Emerson Fosdick
Dashuria nuk njeh largësi, ajo nuk ka kontinent; sytë e saj janë për yjet.

Gilbert Parker
ELIDA BUÇPAPAJ


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
AFORIZMA NGA STEFAN ZWEIG (Stefan Cvajg, 1881-1942) (10.01.2013)
AFORIZMA NGA YEVGENY YEVTUSHENKO (Jevgeni Jevtushenko, 1933-) (09.23.2013)
AFORIZMA NGA XENOPHON (Ksenofoni, 430-357 para Krishtit) (09.09.2013)
AFORIZMA NGA DENG XIAOPING (Ten Hsiaopin, 1904-1997) (09.01.2013)
URTI E SHENJTË NGA SOLOMONI (08.25.2013)
AFORIZMA NGA OSCAR WILDE (Oskar Uajlld, 1854-1900) (08.05.2013)
AFORIZMA NGA WALT WHITMAN (Uollt Uitman,1819-1892) (07.15.2013)
AFORIZMA NGA LEONARDO DA VINCI (Leonardo Da Vinçi, 1452-1519) (07.01.2013)
AFORIZMA NGA FRANÇOIS-MARIE AROUET VOLTAIRE (Fransua Mari Aure Volter, 1694-1778) (06.14.2013)
AFORIZMA NGA JOHN UPDIKE (Xhon Apdajk, 1932-2009) (05.28.2013) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Prill 2024  
D H M M E P S
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
 

 
VOAL
[Shko lart]