E Mërkurë, 06.12.2024, 04:07pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ART KULTURË
 
LIRIKA EROTIKE
Nga QERIM SKËNDERAJ

E Enjte, 04.23.2015, 11:09am (GMT+1)


BLIC

Nga blic i syve të zjarrtë
Një shkrepje të vetme më fal,
Të ndizem i tëri në flakë,
Mëkatit t'i dal ballpërballë!


DY VJOLLCA

Mbi kuporet binjake bulonin aromë
dy gonxhe ngjyrë vjolë.
I djegur nga etja i thitha...U deha
dhe dola në oborr...

MËKAT TOKËSOR

Kur shmang zjarrin e një zemre,
Që me sy të ka bërë mat,
Sfidon buzët e një femre,
Me dashje ke bërë mëkat.

MBETE BIONDE

Pse moj zemër nuk më bindesh?
Vitet, thinjat m'i kanë vjelë.
Ndërsa ti vallëzon e hidhesh,
Mbete bionde si njëherë...

QERIM SKËNDERAJ


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
I RUAJ GJËRAT TË PLOTANga MARK STRAND (04.15.2015)
PELEGRININga DRITËRO AGOLLI (04.15.2015)
RAPSODI E GOLGOTËS SË TRANZICIONIT NGA ELIDA BUÇPAPAJ (04.14.2015)
SEANCE PLENARENga LUMO KOLLESHI (04.13.2015)
BESONINga SABIT GECAJ (04.10.2015)
PYLLI IM FLE NËN BORËNga THANI NAQO (04.09.2015)
RRAP-STATUJË TË VATRËS SIMENga ASLLAN DIBRANI (04.09.2015)
HAIKUNga GJON NEÇAJ (04.08.2015)
KEQARDHJENga ARTUR VREKAJ (04.08.2015)
KUR U KTHJELLUANga SINAN KËRPAÇI (04.08.2015) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Qershor 2024  
D H M M E P S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
 

 
VOAL
[Shko lart]