E Premte, 03.01.2024, 02:39am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
HOLLYWOOD
 
GJATË NJË TURNEU NË ZVICËR - NDËRRON JETË LEGJENDA E KITARËS JOHNY WINTER

E Enjte, 07.17.2014, 03:50pm (GMT+1)Kitaristi amerikan i zhanrit "˜blues', Johnny Winter, ka vdekur në moshën 70-vjeçare, gjatë një turneu në Zvicër.

Winter ka fituar famë në fund të viteve 1960, pasi revista "Rolling Stone" ka shkruar për skenën muzikore në Teksas, duke e cilësuar atë si pikën më të nxehtë pas Janis Joplin.

I lindur në Beaumont të Teksasit, më 1944, Winter ka luftuar me varësi nga kemikate të ndryshme gjatë jetës së tij, por ka qenë i njohur si një nga kitaristët më të mëdhenj në botë të muzikës blues, duke performuar me legjendat si Muddy Waters dhe John Lee Hooker.
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
DOKUMENTARI 'CITIZEN KOCH' (07.14.2014)
VDIQ TOMMY RAMONE - BATERISTI I 'THE RAMONES' (07.12.2014)
WATSON - AMBASADORE E VULLNETIT TË MIRË E OKB-së (07.09.2014)
GARTH BROOKS SHKAKTON POLEMIKA NË IRLANDË (07.09.2014)
LAMTUMIRË LOUIS ZAMPERINI - HEROI I FUNDIT I ANGELINA JOLIEProtagonisti i vërtetë i 'Unbrokën' vdiq nga pneumonia në moshën 97 vjeçare (07.06.2014)
KEATON E DOUGLAS PËR HERË TË PARË BASHKË NË NJË SHESH XHIRIMI (07.04.2014)
ZBULOHET RINIA E ERRËT E ANGELINA JOLIE (07.04.2014)
JAMES BOND NË MOSKË PËRMES NJË EKSPOZITE (06.30.2014)
FILMI 'THIRD PERSON' (06.29.2014)
ITALIA MIRATON NJË LIGJ VETËM PËR GEORGE CLOONEYN (06.29.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Mars 2024  
D H M M E P S
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
 

 
VOAL
[Shko lart]