E Enjte, 07.18.2024, 12:02pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
PERSONAZH
 
GEORGE H W BUSH SHTROHET NË SPITAL

E Mërkurë, 12.24.2014, 10:04am (GMT+1)


Ish-presidenti amerikan, George H.W. Bush


Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara, George H.W. Bush, është dërguar në një spital në Hjuston të Teksasit.

Zëdhënësi i tij, Jim McGrath, ka njoftuar përmes një deklarate, se 90-vjeçari është dërguar në spital pas problemeve që i janë shfaqur me frymëmarrjen.

McGradth ka njoftuar se Bush është dërguar me makinë të ambulancës në spitalin Methodist në Hjuston.

Sipas tij, gjendja shëndetësore e ish-presidentit, është nën kontroll.

Bush ka kaluar gati dy muaj në spital në janar të vitit 2013 për shkak të problemeve me frymëmarrjen.

Bush i cili nuk mund të ngitet në këmbë, është shfaqur i ulur në një karrige me rrota në nëntor në Teksas, së bashku me djalin e tij George W. Bush.

Në qershor, plaku Bush e ka festuar ditëlindjen e tij të 90-të.

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
VDES KËNGËTARI I FAMSHËM XHO KOKER (12.22.2014)
SHBA - LEGJENDA E BOKSIT MUHAMET ALIU NË SPITAL (12.21.2014)
People - KATE UPTON 'FEMRA MË TUNDUESE NË BOTË' (12.20.2014)
JEB BUSH DHE GARA PRESIDENCIALE (12.19.2014)
ISH MARINSI AMERIKAN FUTET NË GREVË URIE NË IRAN (12.17.2014)
TË DHËNA TË REJA NGA RËNIA E ÇAUSHESKUT (12.17.2014)
LIBERALËT DHE ZGJEDHJET PRESIDENCIALE 2016 (12.17.2014)
JEB BUSH PO E SHQYRTON SERIOZISHT KANDIDIMIN PËR PRESIDENT (12.17.2014)
MIS BOTA 2014 - NJË AFRIKANOJUGORE (12.16.2014)
VDES DEPUTETI GJERMAN ANDREAS SCHOCKENHOFF (12.15.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Korrik 2024  
D H M M E P S
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
 
Lajme Aktuale

Poetesha që ka zgjedhur Obama

 
VOAL
[Shko lart]