E Mërkurë, 07.17.2024, 05:52pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
SPORT
 
Xhixhi Bufon portieri më i mirë në historinë e futbollit
E Djelë, 02.01.2009, 04:30pm (GMT+1)

19 Janar - Voal-online - Federata Ndërkombëtare për Histori dhe Statistika e Futbollit (Iffhs) ka përcaktuar Gigi Buffon si portierin  më të mirë në historinë e futbollit. Federata Ndërkombëtare për Histori dhe Statistika e Futbollit (Iffhs) e ka publikuar një klasifikim të 50 portierëve më të mirë në botë, duke filluar nga viti 1987. Portieri i kombëtares italiane dhe portieri i Juventusit e ka kaluar portierin danez Peter Schmeichel dhe spanjollin Iker Casillas. Në dhjetëshen më të mirë të portierëve hyjnë edhe gjermani Kahn, paraguaiani Chilavert, italiani Zenga dhe holandezi Van der Sar.

 Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
Kristian Ronaldo - Fifa World Player - Topi i Artë - s'kualifikoi argjentinasin Lionel Messi (02.01.2009)
Djaloshi 60 vjeçar Xhorxh Forman - I dyti në botë pas Muhamet Aliut (02.01.2009)
Ronaldo i palënduar në aksident (02.01.2009)
Sporti zviceran më 2008 - Kançelara zbriti Federerin në vendin e dytë (02.01.2009)
Kreshnik Qato Kreshniku - Boksieri Qato mbron titullin e kampionit të botës në Uashington (02.01.2009)
Hollifild thotë se do ta vazhdojë aventurën e boksit (02.01.2009)
Muhamet Aliu në ndeshjen Hollifild-Valujev më 20 Dhjetor në Zürich (02.01.2009)
Nadal triumfon kundër Federer në Australian Open (02.01.2009)
Ronaldinho dhe bota e tij: "Me Romën do të jetë një spektakël" (01.10.2009) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Korrik 2024  
D H M M E P S
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
 

 
VOAL
[Shko lart]