E Hënë, 04.22.2024, 04:37pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
SPORT
 
VLERA E JANUZAJT 25 MILIONË EURO - ËSHTË MES 100 LOJTARËVE MË ME VLERË NË BOTË

E Martë, 01.06.2015, 09:41pm (GMT+1)

   
Mesfushori shqiptar i Manchester Unitedit, Adnan Januzaj, vlerësohet me 25 milionë euro dhe është në mesin e 100 lojtarëve më me vlerë në botë, thuhet në një hulumtim të kryer nga CIES Football Observatory, raporton Koha.net.

Januzaj, i cili shkëlqeu sezonin e kaluar nën menaxhimin e David Moyesit, vlerësohet se ka një të ardhme të ndritur ndërsa çmimi i tij fillestar është 25 milionë dhe gjendet në pozitën e 73-të nga 100 lojtarët më të vlefshëm në botë.

CIES Football Observatory shkruan se Messi është lojtari më i vlefshëm në botë me 220 milionë euro ndërsa pas tij gjendet Cristiano Ronaldo me vlerë prej 133 milionë eurove.

Në pozitën e tretë gjendet Eden Hazard me vlerë 99 milionë euro ndërsa pas tij gjendet Diego Costa me 84 milionë.

Pesë pozitat e para i mbyll Paul Pogba me 74 milionë euro.

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
LOZANË - DORËZOHEN OFERTAT PËR OLIMPIADËN 2022 (01.06.2015)
2014 - SPORTET DHE DIKTATORËT (01.04.2015)
HAXHI KRASNIQI MBRON TITUJT NË WBO E WBA (12.21.2014)
FENOMENI RONALDO BËN SHQIPONJËN ME DUAR - JA SI E BINDI MAKS ISUFI (12.15.2014)
MESFUSHORI I BAYERNIT PROVOKON SERBËT - BËN SHQIPONJËN ME DUAR (12.06.2014)
FUTBOLL - REKORD I RI I LIONEL MESSIT (11.26.2014)
IOC DËNON SULMIN VETËVRASËS NË TURNEUN E VOLEJBOLLIT NË AFGANISTAN (11.24.2014)
FIFA RISHIKON HETIMET PËR KORRUPSION (11.21.2014)
UEFA PREZANTON MASKOTËN EURO 2016 NË FRANCË (11.18.2014)
UEFA HETON TRAZIRAT NË NDESHJEN ITALI-KROACI (11.17.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Prill 2024  
D H M M E P S
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
 

 
VOAL
[Shko lart]