E Martë, 04.23.2024, 02:36am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
SPORT
 
TAULANT XHAKA PO JETON ËNDRRËN

E Hënë, 03.09.2015, 10:34am (GMT+1)

 
Mesfushori i Bazelit Taulant Xhaka është duke shijuar përvojën në Ligën e Kampionëve, në të cilën garë gjithmonë e kishte pasur ëndërr të luante.

"Unë e shikoja këtë garë në TV dhe luaja në PlayStation dhe tash jam pjesë e kësaj gare. Është gjëja më e mirë që një lojtar mund ta imagjinojë", thotë Xhaka për "UEFA.com", transmeton koha.net.

Baseli të martën mbrëma do të luajë në udhëtim ndaj Portos në ndeshjen e kthimit të 1/8 së finales të "Championsit".

Ndeshja e parë në Basel përfundoi me shifrat 1:1, kështu që kampionit të Zvicrës i duhet me çdokusht të shënojë një gol.

"Synimi ynë është të fitojmë kundër Portos dhe të arrijmë në çerekfinale e të shkruajmë histori. Jemi mjaft të motivuar për këtë sfidë", ka thënë mes tjerash Xhaka.
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
FIFA I KËRKON IRANIT QË TË LEJOJË GRATË NË STADIUME (03.07.2015)
PAKISTANI SIGURON FITOREN E PARË NË KAMPIONATIN E KRIKETIT (03.01.2015)
MANCINI KONFIRMOI - SHAQIRI TITULLAR (03.01.2015)
ANCELOTTI - ËNDËRROJ TË JEM TRAJNER I ITALISË (02.28.2015)
GREQIA PEZULLON KAMPIONATIN E FUTBOLLIT (02.25.2015)
FUTBOLL - REKOMANDOHET QË BOTËRORI 2022 TË MBAHET NË NËNTOR (02.24.2015)
KUJTIM SHALA - HEROI KOSOVAR I FUTBOLLIT KROAT (02.22.2015)
ATLETËT KOSOVARË S'LEJOHEN TË SHKOJNË NË BAKU 2015 (02.19.2015)
KUPA E KRIKETIT 2015 - PAKISTANI KUNDËR INDISË (02.15.2015)
KUSH KA MË SHUMË TIFOZË NË SHQIPËRI (02.15.2015) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Prill 2024  
D H M M E P S
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
 

 
VOAL
[Shko lart]