E Premte, 03.01.2024, 01:53am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ZVICRA
 
DIDIER BURKHALTER DO TË SHPALLË NISMËN 'DEMOKRACIA PA KUFIJ'

E Hënë, 08.04.2014, 02:16pm (GMT+1)


Voal-online.ch - Presidenti i Konfederatës Didier Burkhalter do të shpallë zyrtarisht më 10 gusht, në kuadrin e Festivalit të Filmit të Lokarnos, iniciativën e departamentit të tij "Demokracia pa kufij".

Bëhet fjalë për një projekt ku do të përfshihen në vijën e parë personazhe zvicerane me famë kombëtare e ndërkombëtare, të cilët do të jenë ambasadorë të promovimit kudo që të jetë nevoja iniciativa të bashkëpunimit dhe të zhvillimit.

Objektivi final, bëri të ditur të hënën Departamenti Federal i Punëve të Jashtme, është para së gjithash për të mbështetur dhe për të konsoliduar demokracinë, paqen dhe të drejtat e njeriut në ato realitetit ku këto ideale ende nuk janë konsoliduar.ATS
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
EDHE TË RINJ SHQIPTARË TË ZVICRËS NËN AKUZË PËR ANTISEMITIZËM (08.03.2014)
ZVICËR - FESTIVALI I VERBIER, FESTIVAL I ELITËS MUZIKORE (08.03.2014)
RRETH NJË MILION NË STREET PARADE - PJESËMARRJE E MADHE NË NGJARJEN TRADICIONALE MUZIKORE TË ZYRIHUT (08.03.2014)
NË DITËN E DYERVE TË HAPURA 4500 VETA VIZITUAN PALLATIN FEDERAL TË ZVICRËS (08.02.2014)
CARLA DEL PONTE - DO TË KTHEHESHA PËR T'I GJYKUAR KRERËT E UÇK-së (08.02.2014)
Me rastin e 1 Gushtit, Ditës Kombëtare të ZvicrësPËRGJITHMONË KONFEDERATA HELVETIKEFotoreportazh nga ELIDA BUÇPAPAJ dhe SKËNDER BUÇPAPAJ (08.01.2014)
1 GUSHT, DITËLINDJA E ATDHEUT - QEVERITARËT FESTOJNË ME POPULLIN (08.01.2014)
DICK MARTY - KOSOVA KA VUAJTUR SHUMË, I DUHEN UDHËHEQËS ME DUAR TË PASTRA (07.30.2014)
LOKARNO NDERON POLANSKIN PËR ARRITJET E JETËS SË TIJ (07.30.2014)
1 GUSHTI, FESTA KOMBËTARE - ZVICRA ORGANIZON KONCERTE PËR ZVICERANËT QË BANOJNË NË ARGJENTINË, URUGUAJ, PERU E BRAZIL (07.30.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Mars 2024  
D H M M E P S
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
 

 
VOAL
[Shko lart]