E Premte, 03.01.2024, 03:04am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ZVICRA
 
ZVICRA ME RROGËN MESATARE MË TË MADHE NË BOTË

E Mërkurë, 04.08.2015, 06:47am (GMT+1)


"‹Ka dalë edhe lista e shteteve me mesataren më të lartë të pagave mujore për banorët e tyre. Si zakonisht vendin e parë e zë Zvicra, e cila ka një pagë mesatare prej 6 mijë e 301 dollarë.

Australia renditet e dyta, e cila shtetasve të vet u ofron 3 mijë e 780 dollarë si pagë mesatare mujore. Danimarka është vendi i tretë më i "pasur" dhe ka një mesatare prej 3 mijë e 269 dollarë për muaj.

SHBA-të me 3 mijë e 258 dhe Irlanda me 2 mijë e 991 dollarë renditen në vendet pasuese.

Anglia, Holanda, Gjermania, Japonia dhe Kanada janë shtetet pasuese që shtetasve të vet u ofrojnë mesatare prej mbi 2 mijë e 500 dollarë
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
TË RINJ SHQIPTARË NË MESIN E TË DIPLOMUARVE NË UNIVERSITETIN ELITAR HSG NË ST GALLEN (04.06.2015)
GJENEVË - NIS PUNËN PËRSHPEJTUESI I GRIMCAVE CERN (04.05.2015)
CNN - XHERDAN SHAQIRI. KUR SHISJA NË NJË ËMBËLTOREShqiptari i kombëtares së Zvicrës, Xherdan Shaqiri në një intervistë për CNN tregon hapat e para të karrierës së tij në futboll (04.03.2015)
LOZANË - ARRIHET MARRËVESHJA KORNIZË PËR PROCESIN BËRTHAMOR TË IRANIT (04.03.2015)
BEHRAMI - TURP PËR QEVERINË E KOSOVËS QË KA ZYRTARË SI GANI KOCIN (04.01.2015)
IRANI E KONFIRMON DEZERTIMIN E GAZETARIT NË ZVICËR (03.31.2015)
HEROLINDA AVDYLI-REXHEPI: ZËRI YNË TË DËGJOHET NË PARLAMENTIN E ZVICRËS (03.29.2015)
RIFILLOJNË BISEDIMET PËR DEPOZITAT GREKE NË BANKAT ZVICERANE (03.28.2015)
XHAKA SHËNON SUPERGOL, SHAQIRI SHKËLQEN, BEHRAMI LUFTARAK, ZVICRA FITON BINDSHËM (03.28.2015)
EMRAT SHQIPTARË NË POLITIKËN ZVICERANEHerolinda Rexhepi ia mësyn Parlamentit të Zvicrës me CVP-në (03.26.2015) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Mars 2024  
D H M M E P S
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
 

 
VOAL
[Shko lart]