E Mërkurë, 07.17.2024, 06:05pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ZVICRA
 
Roxher Federeri në verë do të bëhet për herë të parë baba
E Premte, 03.13.2009, 03:55pm (GMT+1)

Voal-online Mediat elektronike zvicerane mbrëmë dhe ato të shkruara sot e kanë vënë në krye të faqeve të para dhe dukshëm lajmin se Roger Federer do të bëhet në verë për herë të parë baba. Superylli zviceran e bëri këtë të ditur kur ishte në turneun botëror tenistik në Indian Wells: Mirka Vavrinec dhe ai do të bëhen në verë prindër. Mirka është shtatzënë, ishte titulli i vebsajtit të tij (www.rogerfederer.com).  Ata janë të lumtur që së bashku, siç thotë Federer, të themelojnë së bashku familjen. "Ishte një ëndërr për ne të dy. Ne i duam fëmijët, dhe i gëzohemi shumë foshnjës sonë të parë. Mirka është për mrekulli, gjithçka po shkon mirë dhe normalisht." Roger Federer und Miroslava (Mirka) Vavrinec (31 vjeçe) ka më se tetë vjet që janë së bashku. Ajo filloi të jetë pranë tij që në Lojërat Olimpike 2000 në Sidnej. Vavrinec e përmbylli karrierën e saj aktive (renditja e saj më e mirë botërore ishte vendi 76) dy vjet më vonë dhe prej atëherë e shoqëron rregullisht Federerin nëpër botë. Ardhja e fëmijës shtron pyeteje për babain. A do të ndryshojë diçka në mënyrë thelbësore planet e tij, të cilat janë të shpallura tashmë të paktën deri në vitin 2012 (Olympia në Wimbledon)? A duhet përveç Roger, Mirka dhe fansat e Federer, të gëzohen edhe Rafael Nadal dhe konkurentët e tjerë? Ka gjasa që të vijë martesa e saj në muajt e ardhshëm. Jo shumë nga lojtarët e mëdhenj të tenisit kanë mundur të jenë indiferentë ndaj atësisë. Pete Sampras iu desh njëfarë kohe t'i kushttohet vetëm atësisë. John McEnroe e Ivan Lendl vazhduan karrierën edhe shumë kohë pasu u bënë baballarë, por nuk morën më tituj kampionë. Boris Becker dhe Andre Agassi përbëjnë përjashtime: ata fituan edhe si baballarë turne të ndryshme botërore. Dhe të dy u martuan para lindjes së fëmijëve të parë. Martesa midis Agassi e Steffi Graf ishte katër ditë para lindjes së fëmijës së parë.Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
Bashkimi i Intelektualëve Shqiptarë të Zvicrës: Xehtarëve të Trepçës në 20 vjetorin e grevave të tyre historike (03.02.2009)
Zvicra i thotë po zgjerimit të qarkullimit të lirë me BE-në (02.08.2009)
Zvicër: Referendum për zgjerimin me Bullgarinë dhe Rumaninë të qarkullimit të lirë të personave (02.08.2009)
PAUL KLEE, PIKTORI GJENIAL BERNEZ I HARMONISË MUZIKORE TË NGJYRAVE (12.19.2008)
ZVICRA E PUSHTUAR NGA BORA (12.18.2008)
Prej 12 Dhjetorit në Zvicër hyn në fuqi marrëveshja e Shengenit (12.12.2008) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Korrik 2024  
D H M M E P S
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
 

 
VOAL
[Shko lart]