E Martë, 09.22.2020, 06:24pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
PERSONAZH
 
PROTESTA KUNDËR VENDIMIT PËR MUBARAKUN

E Shtunë, 11.29.2014, 07:39pm (GMT+1)Disa protestues janë mbledhur në Kajro për të kundërshtuar vendimin e një gjykate, i cili hedh poshtë akuzat për vrasje kundër presidentit të përmbysur, Hosni Mubarak.

Gjykata ka liruar edhe shtatë komandantë të sigurisë nga akuzat për vrasjen e protestuesve gjatë revolucionit të 2011-ës, që ka çuar në rrëzimin e Mubarakut nga pushteti.

Protestuesit janë tubuar në hyrje të Sheshit Tahrir të Kajros, duke thirrur: “Njerëzit kërkojnë rrëzimin e regjimit”.

Vendimi i së shtunës është mirëpritur nga mbështetësit e Mubarakut, të cilët thonë se sundimi i tij 30-vjeçar ka qenë i begatë dhe i qëndrueshëm.

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
SOT VENDIMI PËR MUBARAKUN (11.29.2014)
LEGJENDA E FUTBOLLIT SHTROHET NË SPITAL (11.28.2014)
PUTIN - NUK DUA TË JEM PRESIDENT I PËRJETSHËM (11.23.2014)
MBETET NË FUQI URDHËRARRESTI PËR ASSANGE (11.20.2014)
ZBULOHET BUSTI I HAVELIT NË KONGRES (11.20.2014)
ISH KRYEMINISTRI KAZAK NË ARREST SHTËPIAK (11.19.2014)
DY TË ARRESTUAR PËR ZHDUKJEN E MISS HONDURAS (11.19.2014)
GEORGE W BUSH - DO TA NDIHMOJ VËLLAIN TË ZGJIDHET PRESIDENT (11.10.2014)
BUSH SENIOR - 'GJERMANIA E BASHKUAR I KA PËRMBUSHUR PRITJET E MIA' (11.09.2014)
KONFIRMOHEN DISA AKUZA KUNDËR PRINCESHËS SPANJOLLE (11.08.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Shtator 2020  
D H M M E P S
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
 
Lajme Aktuale

Poetesha që ka zgjedhur Obama

 
VOAL
[Shko lart]