E Martë, 10.27.2020, 01:33pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ZVICRA
 
Bazeli kthen në atdhe Aleksandër Frein

E Hënë, 07.20.2009, 11:19am (GMT+1)


 


 Voal-online –Bazeli kthen në atdhe kapitenin dhe goleadorin e kombëtares zvicerane Alexander Frei, duke e blerë nga Borussia Dortmund e Gjermanisë për 4 milionë euro. Sulmuesi i famshëm, 30 vjeçar, kthehet në qytetin e tij pas 11 kampionatesh, gjatë të cilave ai ka veshur bluzat e Lucernës, Servette-s, Rennes e Borussia Dortmund-it. Frei ka shënuar 34 gola në 74 ndeshje të Bundesligës me Borussia Dortmund. Me kombëtaren zvicerane të ftubollit ka realizuar 39 gola në 67 pjesëmarrje, duke vendosur rekordin e golashënimit me bluzën e kuqe me kryq të bardhë.

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
Shkrimtarja zvicerane Marie-Luce Dayer dhe ShqiptaretNga Alfred Papuçiu (07.15.2009)
Të Gjelbërit kërkojnë një vend në qeverinë federale (06.29.2009)
Solar Impulse është avioni që fluturon falë diellit (06.26.2009)
Të gjithë të huajt që kanë bërë vepër penale do të dëbohen nga Zvicra (06.25.2009)
Radiotelevizioni Zviceran shpall masa të rrepta kursimi (06.23.2009)
Zviceranët: Pas Kushpë më mirë një grua (06.21.2009)
Ushtria zvicerane pushton Hollivudin (06.19.2009)
Bie diafragma e fundit midis Armstegut dhe Erstfeldit, tunelit më të gjatë të botës (06.16.2009)
Kushpë: Loja e hapur për pasuesin (06.14.2009)
Paskal Kushpë jep dorëheqjen (06.12.2009) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Tetor 2020  
D H M M E P S
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
 

 
VOAL
[Shko lart]