E Shtunë, 06.15.2024, 04:14pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
LAJMI I FUNDIT
 
FORUMI SHKODRAN FTON QYTETARËT SHKODRAN ME FIRMOS PETICIONIN KUNDËR FULLANIT - SHKODRA FIRMOS
E Hënë, 08.11.2014, 09:17pm (GMT+1)
Forumi Shkodran njofton: Të dashur miq, qytetar dhe përkrahës të kauzës qytetare, njoftojmë se sot në orën 19.30 - 21.30 ishim në hyrje të pedonales, rruga "Kol Idromeno", pranë Albtelekom me nënshkrimin e peticionit për mbledhjen e parlamentit për shkarkimin e Guvernatorit.
Në vazhdim do të jemi çdo ditë tek i njëjti vend edhe paradite. Të keni me vete dhe kartat e identitetit. Të luftojmë për fenomenin që çdo hajdut, abuzues i financave tona të jetë para drejtësisë.
Një ditë më parë Forumi shkodran doli me deklaratë për shtyp në lidhje me vjedhjen e Bankës së Shqipërisë, ka kërkuar që të ketë një reagim të fortë qytetar ndaj këtij skandali madhor, siç e quan ai.
Ata nuk lanë pa etiketuar dhe politikën Shqiptare që sipas tyre po vë interesat e ngushta para atyre kombëtare.
Forumi Shkodran kërkoi shkarkimin e guvernatorit Fullani dhe sekuestrimin e pasurisë së tij.
"Si qytetarë të Shkodrës dhe taksapagues të Republikës së Shqipërisë, si zë i shoqërisë civili i munguar në qytetin e Shkodrës, Forumi Shkodran, denoncon dhe reagon ashpër ndaj grabitjes së dhomës së Thesarit më të sigurt në Republikën e Shqipërisë. Skema e vjedhjes, dështimi i plotë i mekanizmave të kontrollit, mosmbajtja e përgjegjësive apo reagimeve të vonuara prodhon keqmenaxhimin e sistemit monetar e financiar në Shqipëri.
Sikur kjo mos mjaftonte ne sot po hasim me një heshtje të politikë për këtë skandal. Deri më sot kryebankeri nuk mban asnjë përgjegjësi morale dhe profesionale . Jemi të shqetësuar që institucionet përgjegjëse nuk ndërmarrin asnjë veprim ligjor për shkarkimin e Guvernatorit dhe sekuestrimin e tij të paligjshme", tha Senida Mesi, anëtare e Forumit.
Në fund, ky forum ndërsa shpërndau broshurat me vlerën e 500 Eurove dhe foton e Fullanit, u kërkoi Shkodranëve t'i bashkohen reagimeve për shkarkimin e Guvernatorit.
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
ISA MUSTAFA - KOSOVA S'KA DJEM PËR TË HUMBUR NË LUFTËRA TË PADOBISHME DHE TË DËMSHME (08.11.2014)
BRAHO KËRKON DORËHEQJEN E KËSHILLIT MBIKQYRËS TË BANKËS SË SHQIPËRISË (08.11.2014)
KUKËSI SI TIRANA - E DREJTUAR NGA RINIA - PO FIRMOS SOT E NESËR PETICIONIN KUNDËR FULLANIT (08.11.2014)
ZIRKON DISHA - INTERES I MADH NGA QYTETARËT DHE NJERËZIT PUBLIKË PËR TË FIRMOSUR PETICIONI KUNDËR FULLANIT NË TIRANË E SHQIPËRI (08.11.2014)
JAHJAGA E TAKOI PESËSHEN PERËNDIMORE - PËRPARËSI LUFTA KUNDËR TERRORIZMIT (08.11.2014)
ARRESTOHEN 40 VETA QË DYSHOHET SE LUFTUAN NË IRAK E SIRI (08.11.2014)
NGËRÇI POLITIK NË KOSOVË - MESAZH I KEQ PËR INVESTITORËT (08.11.2014)
VIJON PETICIONI DHE REAGIMET KUNDËR FULLANIT - DERI TANI JANË MBLEDHUR 8 000 FIRMA (08.11.2014)
DERI TANI 3200 NUMRI I NËNSHKRIMEVE DHE SQARIM PËRSE NUK BËHET PETICIONI ONLINE (08.10.2014)
GJERGJ BUXHUKU - VJEDHJA E BSH SHPJEGON PSE SISTEMI BANKAR SHFAQ SHENJA TË QARTA TË OLIGOPOLIT NË DËM TË INTERESIT PUBLIK (08.10.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Qershor 2024  
D H M M E P S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
 
::| Hot News
KLIKONI NË WWW.VOAL.CH - ZËRIN E SHQIPTARËVE NË NJË DIZAJN TË RI - WWW.VOAL.CH  -  VOAL
80 TË RINJ AMERIKANË E MBAJTËN PARA KUVENDIT KONCERTIN ME KËNGË PATRIOTIKE SHQIPTARE
80 AMERIKANË KËNDOJNË SOT PARA KUVENDIT TË SHQIPËRISË KËNGË PATRIOTIKE SHQIPTARE
PROTESTA SOT NË SHKUP - TË DORËHIQET QEVERIA NË TËRËSI
NËNKRYETARI I PARLAMENTIT EVROPIAN KËRKON DORËHEQJEN E GRUEVSKIT
DEPARTAMENTI AMERIKAN I SHTETIT - NDJEKIM NGA AFËR SITUATËN NË MAQEDONI
MAQEDONIA NGRE TRIDHJETË AKUZA PËR TERRORIZËM
LUBOMIR FËRÇKOSKI - QEVERIA NË SHKUP PO NXIT TENSIONET NDËRETNIKEFërçkoski - Konflikti në Maqedoni s'ka të bëjë me “Shqipërinë e Madhe”
MANIFESTIM SPONTAN NË TIRANË 'KUMANOVË NUK JE VETËM'
MUSTAFA - 700 SHQIPTARË NGA MAQEDONIA JANË ZHVENDOSUR NË PRESHEVË

 
VOAL
[Shko lart]