E Enjte, 10.05.2023, 04:29am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
OPINONE-EDITORIALE
 
SHQIPTARË KUDO QË JENI MBËSHTETNI DIOGUARDIN TË BËHET SENATOR I SHBA !

E Shtunë, 03.20.2010, 06:16pm (GMT+1)
SHQIPTARË KUDO QË JENI MBËSHTETENI DIOGUARDIN TË ZGJIDHET SENATOR I SHBA !
 Nga ELIDA BUÇPAPAJ (03.11.2010)

JOE DIOGUARDI: NE DO TË VAZHDOJMË TË BËJMË HISTORINË !
Intervistoi: Raimonda MOISIUE TRETA E VËRTETA - ALBANIAN AMERICANS FOR DIOGUARDI

Nga KLAJD KAPINOVA, New YorkPSE SHQIPTARO-AMERIKANET PER DIOGUARDIN?JOE DHE SHQIPTARET

Joe eshte nje hero i vertete! Puna e tij si president vullnetar i Liges Qytetare Shqiptaro-Amerikane ka qene esenciale per te sjellur lirine dhe pavaresine Kosoves dhe per te luftuar per kauzen kombetare shqiptare ne Ballkan. Per te mesuar me shume ne lidhje me punen e Joe-se, ju lutemi shikojeni biografine e tij si dhe vizitojeni faqen e Liges Qytetare ne internet.


S
HQIPTARO-AMERIKANËT PËR DIOGUARDIN
IN
http://www.albaniansfordioguardi.com/albhome.htm

KUMTESE PER SHTYP:Shqiptaro-Amerikanet per DioGuardinpostuar me: 23/03/2010

DioGuardi Publikon Përkahësit Partiakpostuar me: 22/03/2010

Joe DioGuardi Shpallë Kandidaturen per Senatin e SHBA-ve
postuar me: 18/03/2010

Ish-Kongresisti DioGuardi ne Fushate ne Albany, NY (video klip nga TV News10)

postuar me: 18/03/2010
Shikojeni Shpalljen e Kandidatures se DioGuardit ne Grand Central Station ne New York City
postuar me: 16/03/2010
GOP e Westchester Perkrahe DioGuardin
postuar me: 16/03/2010


LETTER FROM JOE DIOGUARDI (LETËR NGA XHO DIOGUARDI) Anglisht dhe Shqip
Joseph J. DioGuardi

E Enjte, 03.18.2010, 10:23am

March 16, 2010

 

Dear Friend

 

It gives me great pleasure to write to you today because today marks the official beginning of my campaign for the U.S. Senate.


XHO DIOGUARDI DO TË KANDIDOJË PËR SENATIN AMERIKAN

E Martë, 03.16.2010, 06:23pm


JOE DIOGUARDI SOT NË FOX AND FRIENDS
E Martë, 03.16.2010, 11:23am


KANDIDATI PËR SENATIN AMERIKAN, Z.DIOGUARDI MIDIS MIQVE SHQIPTARË NË STATEN ISLAND, NEW YORK
Nga Këze Kozeta Zylo


"Pasqyra Shqiptare" in Toronto, Canada Zerin e Amerikes "Ditar
http://www.facebook.com/album.php?aid=44988&id=35796828414


BEQIR SINA, New York Katër të rinjë shqiptaro amerikanë marrin çertifikatën e anëtarit të Partisë Republikane dhe i bashkohen grupit të vullnetarve në Partinë Republikane Amerikane WESTCHESTER - NEW YORK : Ish kongresmeni republikan i Nju Jorkut, Joseph J. DioGuardi, ...
DioGuardi launches U.S. Senate Race in New York March 16, 2010 at Grand Central Station in New York CityRating (Votes: )   
    Comments (2)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
VIRUSI POLITIK ËSHTË KANCER PËR UNIVERSITETIN E TETOVËSNga PROF. FADIL SULEJMANI, anëtar i Këshillit të pavarur për ndryshime jopilitike në UT (03.19.2010)
LETTER FROM JOE DIOGUARDI (LETËR NGA XHO DIOGUARDI) Anglisht dhe Shqip (03.18.2010)
AMERIKA NUMËRON THJESHT: CENSUS 2010!Nga SHEFQET MEKO, Minneapolis, SHBA (03.17.2010)
GËNJESHTËR APO MITOMANI?Nga BARDHYL MAHMUTI, Kryetar i Bashkimit Demokratik Kombëtar (03.16.2010)
"Wall Street Journal": INTERNETI DHE LIRITË POLITIKE (03.15.2010)
TË PAKTËN ILIR META ISHTE I PARI QË VIZITON LUGINËN E PRESHEVËSNga Elida Buçpapaj (03.15.2010)
EKSODI I SHQIPTARËVE NGA PRESHEVA DHE MAQEDONIA, SI RRJEDHOJË E POLITIKËS DISKRIMINUESE DHE E MJERIMIT SOCIALNga FEHMI RAMADANI (03.14.2010)
HILARY CLINTON: PËRPARIMI I GRUAS ËSHTË PËRPARIM I NJERËZIMITNga NIK KRASTEV (03.13.2010)
NJË PJESË E MEDIAVE TË KOSOVËS ËSHTË E NDËRLIDHUR ME KRIMIN E ORGANIZUAR (03.13.2010)
ISMAIL KADARE: RACIZMI I TËRTHORTË ËSHTË PO AQ I KEQ SA AI I MIRËFILLTË (03.12.2010) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Tetor 2023  
D H M M E P S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
 
::| Hot News
PËRMBYTJET NË SHQIPËRI - QEVERIA THOTË SE GJENDJA ËSHTË KRITIKE, KËRKON NDIHMË NGA BRUKSELI
ARVIZU - PRESIM QË DREJTËSIA SHQIPTARE TË DËNOJË TRAFIKANTËT E NJERËZVE
NATO NUK MUND TË NDIHMOJË NË KRIJIMIN E USHTRISË NË KOSOVË
GJERMANIA, FRANCA, BRITANIA E MADHE, HOLLANDA DHE DANIMARKA KUNDËR STATUSIT TË VENDIT KANDIDAT PËR SHQIPËRINË
THAÇI PARALAJMËRON ZGJEDHJEN E PRESIDENTIT GJATË JAVËS SË ARDHSHME
MISIONI MISHELËNga MICHELLE OBAMA, Newsweek
BABAI E NJEH MË MIRËNga THOMAS L. FRIEDMAN, New York Times
NATO dhe BE borxhlinj ndaj Kosovës ?Nga Elida Buçpapaj

 
VOAL
[Shko lart]