E Enjte, 07.18.2024, 01:18pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
PERSONAZH
 
TURQIA NDERON LIDERIN E TATARËVE TË KRIMESË

E Mërkurë, 04.16.2014, 03:59pm (GMT+1)


Lideri i veteranëve të tatarëve të Krimesë, Mustafa Dzhemilev, është nderuar me çmimin më të lartë shtetëror të Turqisë.

Presidenti turk Abdullah Gyl e ka nderuar Mustafa Dzhemilev me medaljen Urdhëri i Shtetit i Republikës së Turqisë, gjatë një ceremonie që është mbajtur dje në Turqi.

Dzhemilev i cili është një ligjvënës ukrainas, e ka falenderuar Turqinë për mbështetjen e saj në drejtim të Ukrainës, në këtë kohë që ai e ka quajtur shumë të vështirë.

Dzhemilev së bashku me kandidatin për president të Ukrainës, Petro Poroshenko, gjatë takimit me Gyl, e kanë diskutuar situatën në Ukrainë.

Dzhemilev dhe Poroshenko thanë pas takimit se kanë marrë garanci se Turqia nuk do ta njohë aneksimin e gadishullit të Krimesë.

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
BABAI I TË AKUZUARIT NË BOSTON I KRITIKON HETUESIT AMERIKANË (04.16.2014)
AUSTRALI - ZYRTARI DHA DORËHEQJE PËR NJË SHISHE VERË (04.16.2014)
IRANI KËRKON TAKIM SPECIAL PËR DIPLOMATIN E PADËSHIRUARSHBA nuk i jep vizë ambasadorit iranian në Kombet e Bashkuara (04.16.2014)
TYMOSHENKO BËN THIRRJE PËR TU BASHKUAR KUNDËR RUSISË (04.15.2014)
BERLUSCONI SHLYEN DËNIMIN ME PUNË NË NJË QENDËR PËR TË MOSHUARIT (04.15.2014)
SHËNIM - NJË BUSH I TRETË PËR SHTËPINË E BARDHË? (04.12.2014)
PISTORIUS MBROHET PËR 'ALARMIN E SHTËPISË' (04.11.2014)
UKRAINA KAP NJË 'SPIUNE RUSE' (04.10.2014)
FRANCA NUK E EKSTRADON MANJATIN NGA KAZAKISTANI (04.10.2014)
RUSI - ISH DISIDENTI KOVALEV IU KËRKON EVROPIANËVE TË NDALIN 'EKSPANSIONIN RUS' (04.09.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Korrik 2024  
D H M M E P S
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
 
Lajme Aktuale

Poetesha që ka zgjedhur Obama

 
VOAL
[Shko lart]