E Enjte, 07.18.2024, 03:00pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
PERSONAZH
 
VENDOSET ILEGALISHT NË NJU JORK BUSTI I EDWARD SNOWDENIT

E Martë, 04.07.2015, 03:40pm (GMT+1)Një grup i njerëzve e kanë vendosur në mënyrë ilegale një bust të ish kontraktorit të inteligjencës amerikane, Edward Snowden në një park të qytetit të New Yorkut.

Nuk dihet se kush janë personat që e kanë bërë këtë, ndërsa busti 1.2 metra i Snowden është vendosur dje ndërsa ai është hequr disa orë më vonë.

Një faqe interneti e këtij qyteti e quajtur "Animal New York" ka shkruar se busti është vendosur nga një grup i vogël i artistëve që e adhurojnë Snowdenin.

Ish kontraktori i Agjencisë së Sigurisë Kombëtare (NSA), është në ekzil në Rusi.

Ai kërkohet nga zyrtarët amerikanë për shkeljen e Aktit të Spiunimit pasi iu ka dhënë disa mediave mijëra dokumenta sekret që ai i kishte vjedhur nga vendpunimi i tij, në qershor të vitit 2013.rel
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
RASTI MENENDEZ DHE NDIKIMI I TIJ NË POLITIKËN AMERIKANE (04.06.2015)
HELMUT KOLI VLERËSOHET BURRË I SHQUAR SHTETI (04.05.2015)
BISMARKU - 'KANCELARI I HEKURT' I GJERMANISË (04.05.2015)
ANDREAS LUBITZ - ANTROPOLIGJIA E NJË PILOTI VRASËSNga GIORGIO FABRETTI, antropolog i historisë dhe arkeologjisë (04.02.2015)
NANCIE ATWELL - MËSUESJA MË E MIRË NË BOTËMësuesja amerikane Nancie Atwell fiton çmimin Global Teacher. 1 milion dollarët që shoqërojnë çmimin ajo ia dhuron shkollës së saj (04.02.2015)
KËRCËNOHET DREJTORI I BBC - TONY HALL (03.29.2015)
POLICI QË VRAU FOTOGRAFEN E ASSOCIATED PRESS, DËNOHET ME 20 VJET BURG (03.29.2015)
VAJZA E PRESIDENTIT TË UZBEKISTANIT - SHANTAZH MILIARDIER KOMPANIVE TË TELEKOMUNIKACIONIT (03.25.2015)
VDIQ THEMELUESI I SINGAPORIT (03.23.2015)
TED CRUZ SHPALLI KANDIDATURËN PËR PRESIDENT TË SHBA (03.23.2015) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Korrik 2024  
D H M M E P S
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
 
Lajme Aktuale

Poetesha që ka zgjedhur Obama

 
VOAL
[Shko lart]